Λάτσιο - Σέλτικ: Απίθανος Ιμόμπιλε, πέρασε ως αλλαγή και έκανε «ντοπιέτα» σε τρία λεπτά! (vid)

profile_player-960x540

Ο Τσίρο Ιμόμπιλε πέρασε ως αλλαγή στην αναμέτρηση της Λάτσιο με τη Σέλτικ και σκόραρε δύο φορές μέσα σε τρία λεπτά!

Απίθανος Τσίρο Ιμόμπιλε, πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα της Λάτσιο με τη Σέλτικ στο «Ολίμπικο» και σκόραρε δύο φορές μέσα σε τρία λεπτά.

Ο εμβληματικός στράικερ των Λατσιάλι αρχικά με κοντινή προβολή μετά το σουτ του Λατσάρι που κόντραρε, έκανε το 1-0 στο 82ο λεπτό. Στη συνέχεια και συγκεκριμένα τρία λεπτά αργότερα, έβαλε «φωτιά» στο γήπεδο, καθώς με μια εξαιρετική προσποίηση «άδειασε» τον Σκέιλς και τελείωσε τη φάση με το αριστερό για το 2-0.

Κάπως έτσι ο Ιμόμπιλε έφτασε τα 29 γκολ στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και οδήγησε τη Λάτσιο στη νίκη.