Ρεάλ - Σέλτικ: Πάρτι για τους Μαδριλένους, 4-0 με Βινίσιους και 5-0 με Βαλβέρδε(vid)

Βινίσιους και Βαλβέρδε έγραψαν και τα δικά τους ονόματα στον πίνακα των σκόρερ της Ρεάλ απέναντι στην Σέλτικ, σκοράροντας για το 4-0 και το 5-0 των «μερένγκες» αντίστοιχα στο ματς του «Μπερναμπέου».

Σε τυπική διαδικασία εξελίσσεται η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ρεάλ και Σέλτικ για την τελευταία αγωνιστική του έκτου ομίλου, αφού οι έτσι κι αλλιώς αποκλεισμένοι Σκωτσέζοι έχουν γίνει βορά στις ορέξεις των πρωταθλητών Ευρώπης.

Ο Βινίσιους έγινε ο τέταρτος «μπλάνκο» που παραβίασε την εστία του Τζο Χαρτ μετά από γύρισμα του Βαλβέρδε και λανθασμένη εκτίμηση της φάσης από τον Άγγλο κίπερ γράφοντας το 4-0 στο 61ο λεπτό, ενώ ο ίδιος ο Βαλβέρδε έκανε το 5-0 δέκα λεπτά αργότερα με φαλτσαριστό σουτ μετά την ασίστ του Λούκας Βάθκεθ.