Σε δύο λεπτά, Νούνιες και Έλιοτ το 3-0 για την Λίβερπουλ (vids)

Εντυπωσιακό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τον Άγιαξ για την Λίβερπουλ με τους Άγγλους να κάνουν στο 50' με τον Νούνιες το 0-2 και στο 52' με τον Έλιοτ το 0-3.

Φοβερή η Λίβερπουλ στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου του αγώνα της με τον Άγιαξ στο Άμστερνταμ. Οι Άγγλοι που στο ημίχρονο προηγήθηκαν με 1-0, κατάφεραν μέσα σε δύο λεπτά να πετύχουν ισάριθμα γκολ, δίνοντας διαστάσεις στη νίκη τους. Αρχικά στο 50' μετά το κόρνερ του Ρόμπερτσον ο Νούνιες με κεφαλιά έκανε το 0-2 και στο 52' μετά την εξαιρετική πάσα του Σαλάχ ο Έλιοτ με σουτ έκανε το 0-3.