Ατλέτικο - Λεβερκούζεν: Ισοφάρισε προσωρινά ο Καράσκο αλλά ξανά μπροστά οι «ασπιρίνες» με Χάντσον-Οντόι (vid)

Ο Γιανίκ Καράσκο βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα της Λεβερκούζεν μετά από πάσα του Γκριεζμάν και ισοφάρισε σε 1-1 για την Ατλέτικο όμως ο Χάντσον-Οντόι απάντησε άμεσα για να βάλει την ομάδα του και πάλι μπροστά στο σκορ.

13 λεπτά κράτησε το προβάδισμα της Λεβερκούζεν στο Wanda Metropolitano, αφού στο 22' ο Γιανίκ Καράσκο έφερε το ματς στα ίσα με όμορφο σουτ εκτός περιοχής, εκμεταλλευόμενος το στρώσιμο του Γκριεζμάν.

Παρ' όλα αυτά, η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο κατάφερε να ανακτήσει το προβάδισμα στο σκορ επτά λεπτά αργότερα, με τον Αμίρι να κλέβει από τον Κορέα έξω από την περιοχή της Ατλέτικο και να μοιράζει αριστερά για τον Χάντσον-Οντόι που έκανε το 2-1.

Δείτε το γκολ της ισοφάρισης από τον Καράσκο:

Και εδώ το γκολ του Χάντσον-Οντόι που αποκατέστησε το προβάδισμα για τις «ασπιρίνες»: