Βιγιαρεάλ - Λίβερπουλ: Γκολ ο Ντίας, ισοφάρισαν σε 2-2 οι «Κόκκινοι»

Πέντε λεπτά μετά το γκολ του Φαμπίνιο ο Λουίς Ντίας ισοφάρισε σε 2-2 το ματς της Λίβερπουλ με τη Βιγιαρεάλ και έφερε την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ένα βήμα πιο κοντά στον τελικό του Champions League.

Μόλις πέντε λεπτά χρειάστηκε η Λίβερπουλ για να... καταστρέψει τα όνειρα της Βιγιαρεάλ για την πρόκριση στον τελικό του Champions League. O Φαμπίνιο στο 62' μείωσε σε 2-1 για τη Λίβερπουλ και στο 67' ο Λουίς Ντίας έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του, ο Αλεξάντερ-Άρνολντ έβγαλε τη σέντρα - ασίστ, ο Κολομβιανός πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Ρούλι για το 2-2 (2-4 το συνολικό σκορ), ο οποίος φέρει ευθύνη και στο δεύτερο γκολ που δέχθηκε η ομάδα του.