Γκλάντμπαχ - Άουγκσμπουργκ 1-2: «Διπλό» με ανατροπή για τους Βαυαρούς

Ιάσονας Θεριός
augsburg_winn

Με δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά, η Άουγκσμπουργκ επέστρεψε από το 1-0 στην έδρα της Γκλάντμπαχ και πήρε σημαντικό τρίποντο για να ανέβει στη 10η θέση της Bundesliga.

Επιστροφή στις νίκες για την Άουγκσμπουργκ μετά από τρεις ήττες και μια ισοπαλία στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια. Οι Βαυαροί βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο στην έδρα της Γκλάντμπαχ ωστόσο βρήκαν τον τρόπο να πάρουν το τρίποντο (2-1) και να σκαρφαλώσουν στη 10η θέση της Bundesliga. Στη 12η και το -1 παρέμειναν τα Πουλάρια. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 26' με τον Σιμπάτσεου. Στο δεύτερο μέρος όμως, η Άουγκσμπουργκ τούς έβγαλε νοκ-άουτ με δύο χτυπήματα σε τέσσερα λεπτά. Ο Τιέτζ ισοφάρισε στο 47' και ο Ένγκελς στο 51' χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.