Μπόχουμ - Μάιντς 2-2: Οι φιλοξενούμενοι έσωσαν τον βαθμό με buzzer-beater στο 90+6΄

Η Μπόχουμ απείχε... δευτερόλεπτα μακριά από την πρώτη νίκη της στη Bundesliga, αλλά η Μάιντς την τιμώρησε στις καθυστερήσεις και απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Ούτε τώρα νίκη για τη Μπόχουμ! Οι γηπεδούχοι κρατούσαν σφικτά στα χέρια το πρώτο τρίποντο της σεζόν, όμως ένα γκολ - μαχαιριά της Μάιντς στο 90+6΄της έκλεψε το όνειρο για να σφραγίσει την ισοπαλία (2-2). Το σκορ για τη Μπόχουμ άνοιξε ο Στόγκερ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 21΄, προτού οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίσουν στο β΄μέρος με αυτογκόλ του Σλότερμπεκ (59΄). Στο τελευταίο δεκάλεπτο ωστόσο ο Γερμανός πήρε το αίμα του πίσω (82΄) για να δώσει ξανά το προβάδισμα στη Μπόχουμ, η οποία όμως έχυσε την καρδάρα με το γάλα στην τελευταία φάση του αγώνα όταν ο Κράους έφερε το ματς στα ίσα.