Χαμός και διπλή διακοπή στο Χέρτα – Χάνσα Ρόστοκ! (pics)

Κώστας Ζάλιαρης

Η ανταλλαγή φωτοβολίδων στις εξέδρες ανάμεσα στα αντίπαλα «στρατόπεδα» των οπαδών και η φωτιές, οδήγησαν στη διπλή διακοπή του αγώνα Κυπέλλου ανάμεσα στη Χέρτα Βερολίνου και τη Χάνσα Ρόστοκ, ωστόσο το ματς ολοκληρώθηκε.

Χαοτικές σκηνές εκτυλίχθηκαν στις εξέδρες του «Ostseenstadion», με τους οπαδούς των δύο ομάδων οι οποίοι διεκδικούσαν την πρόκρισή τους στον δεύτερο γύρο του γερμανικού Κυπέλλου, να επιδίδονται σε «μάχη» ανταλλαγής φωτοβολίδων.

Η πρώτη διακοπή σημειώθηκε λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ τη δεύτερη φορά που οι ποδοσφαιριστές οδηγήθηκαν στ' αποδυτήρια, απέμεναν 15 λεπτά για την ολοκλήρωση του ματς.

Φωτοβολίδες «πετούσαν» από το μια εξέδρα στην άλλη, οι μεν έβαζαν φωτιά σε σημαίες των δε και όταν πλέον το παιχνίδι συνεχίστηκε, η Χέρτα προκρίθηκε με το τελικό 2-0.