Γκολάρα ο Πινέδα και τελικός με τις ΗΠΑ για το Μεξικό (vid)

Πινέδα

Ο Ορμπελίν Πινέδα πέτυχε ένα φοβερό γκολ με τη φανέλα του Μεξικό, με την ομάδα του άσου της ΑΕΚ να επικρατεί με 3-0 του Παναμά, εξασφαλίζοντας την παρουσία της στον τελικό του Concacaf Nations League όπου θα βρει τις ΗΠΑ.

On fire και με την εθνική του ομάδα ο Ορμπελίν Πινέδα! Ο μεσοεπιθετικός της ΑΕΚ δεν άφησε το πόδι από το γκάζι ούτε με την εθνική ομάδα του Μεξικό καθώς κατάφερε να σκοράρει στην άνετη νίκη της ομάδας με 3-0 του στον ημιτελικό με τον Παναμά στο Concacaf Nations League.

Ο Πινέδα αγωνίστηκε για περίπου 35 λεπτά, περνώντας στον αγωνιστικό χώρο στο 59ο λεπτό. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Πινέδα πέτυχε ένα τρομερό γκολ, «κρεμώντας» τον τερματοφύλακα του Παναμά για το τελικό 3-0. Το Μεξικό προκρίθηκε στον τελικό του Concacaf Nations League, όπου θα βρει τις ΗΠΑ για τον τίτλο του θεσμού.

Ο Μεξικανός άσος θα αγωνιστεί τα ξημερώματα της Δευτέρας και αμέσως θα επιστρέψει στην Αθήνα για να ενσωματωθεί στην προετοιμασία της ΑΕΚ για το μεγάλο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.