Βενέτσια - Τρεβίζο 78-68: Βήμα τετράδας για την ομάδα του Μπράμου

Η Βενέτσια (16-12) υπέταξε με 78-68 τη Τρεβίζο (11-16) κι έκανε αποφασιστικό βήμα για την είσοδο της στη τετράδα της ιταλικής Λίγκας.

Οι Βενετσιάνοι νίκησαν τη Τρεβίζο κι έφτασαν αισίως στη 16η νίκη τους σε 28 ματς της Serie A, «πατώντας» στη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα του Μπράμου έκανε εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να λυγίσει με διαφορά δέκα ποντων τη μαχητική Τρεβίζο.

Ο Τζεφ Μπρουκς με 25 πόντους και 10 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Στέφανο Τονούτ να ακολουθεί με 15 πόντους και 3 ριμπάουντ. Σε ο,τι αφορά τον Μάικ Μπράμο, έπαιξε 21 λεπτά, έχοντας στο ενεργητικό του 1 πόντο, 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Από πλευράς φιλοξενούμενων, ο Ντεγουέιν Ράσελ ξεχώρισε με 14 πόντους και 4 ασίστ, ενώ 13 πόντους σημείωσε ο Τζορντάνο Μπορτολάνι με 3/7 τρίποντα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-19, 42-39, 60-52, 78-68.