Μπρέσια-Αρμάνι 82-74: Ο Μήτρου Λονγκ «εκτέλεσε» τους Μιλανέζους

O Ναζ Μήτρου Λονγκ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο ματς Μπρέσια-Αρμάνι Μιλάνο, οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη με 82-74.

Ο Ελληνοκαναδός γκαρντ ήταν για ένα ακόμη ματς εξαιρετικός και μάλιστα απέναντι στην πρωτοπόρο της βαθμολογίας.

Συγκεκριμένα σε 27 λεπτά συμμετοχής σημείωσε 22 πόντους, έχοντας 5/6 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 3/4 βολές και 4 ριμπάουντ! Με αυτή τη νίκη η Μπρέσια έφτασε στο 15-7 παραμένοντας στην 3η θέση της κατάταξης, ενώ η Αρμάνι έχασε έδαφος γνωρίζοντας την 3η της ήττα (18-3) στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο Ντελα Βάλε ακολούθησε τον Μήτρου Λονγκ σε απόδοση έχοντας άλλους 21 πόντους με 4/8 τρίποντα και 9/9 βολές, ενώ από τους παίκτες που διακρίθηκαν ήταν και ο άλλοτε παίκτης του Παναθηναϊκού, Κένι Γκέιμπριελ, ο οποίος τελείωσε το ματς με 11 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Για την Αρμάνι, ο Ντίνος Μήτογλου αγωνίστηκε 21 λεπτά και είχε 8 πόντους με 4/8 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 5 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Πρώτοι σκόρερ για την ομάδα του Μιλάνου ήταν οι Ντιλέινι και Χολ σημειώνοντας από 11 πόντους ο καθένας.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 41-31, 64-58, 82-74