Κρεμόνα - Βενέτσια 85-82: Δεύτερη σερί ήττα για την ομάδα του Μπράμος

Η Βενέτσια γνώρισε την ήττα εκτός έδρας από την Κρεμόνα με 85-82 παρά το τρομερό τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους 30-14. Ο Μπράμος ολοκλήρωσε το παιχνίδι στους 8 πόντους με 5 ριμπάουντ.

Η Κρεμόνα παρουσιάστηκε καθοριστική από το πρώτο λεπτό απέναντι στη Βενέτσια και κατάφερε να προηγηθεί ακόμη και με 17 πόντους λίγο πριν το ημίχρονο το οποίο έκλεισε στο 45-30.

Με την επιστροφή οι παίκτες του Ντε Ραφαέλε έδειξαν πως οδεύουν για την μεγάλη ανατροπή αφού σμπαράλιασαν την άμυνα του αντιπάλου και έτρεξαν επιμέρους 30-14. Παρόλα αυτά η Κρεμόνα ήταν κυρίαρχη στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήρε τη νίκη με 85-82.

Η Βενέτσια έπεσε στο 7-9 και την 11η θέση της κατάταξης, ενώ ο Μπράμος ολοκλήρωσε το ματς στους 8 πόντους έχοντας και 5 ριμπάουντ. Ενώ δεν ήταν αρκετές οι προσπάθειες των Τίοντορ (18π., 4ασ.), Τονούτ (15π.) και Βατ (14π.) δεν αρκούσαν για κάτι παραπάνω.

Για τους νικητές, Πέτσια και Κουρνό οδήγησαν το σκορ με 20 πόντους αμφότεροι έχοντας από 4 και 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Σπανιόλο (17π.) και Χάρις (14π.) ακολούθησαν.

Τα δεκάλεπτα: 29-14, 45-30, 59-60, 85-82