Ρεάλ - Μούρθια 90-69: Εύκολη νίκη για την «Βασίλισσα» κόντρα στην ομάδα του Βασιλειάδη

Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην Μούρθια και επικράτησε εντός έδρας με 90-69 για την 33η αγωνιστική της ACB. Ο Κώστας Βασιλειάδης αγωνίστηκε περίπου 3 λεπτά και είχε 2 πόντους και 1 ριμπάουντ.

Σε μία από τις τελευταίες αγωνιστικές του ισπανικού πρωταθλήματος, η Ρεάλ υποδέχτηκε την Μούρθια του Κώστα Βασιλειάδη και επικράτησε εύκολα με 90-69 παραμένοντας στη δεύτερη θέση. Με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο, όπου οι φιλοξενούμενοι το έληξαν υπέρ τους, η «Βασίλισσα» είχε καλύτερα επιμέρους στο υπόλοιπο του ματς και είχε ένα εύκολο βράδυ!

Ο Έντισον Ταβάρες ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 μπλοκ, ενώ ο Κοζέρ είχε 13 πόντους. Ακολούθησε ο Αμπάλδε με 10 πόντους, 3 ριμπάουντ και 7 ασίστ. Από την άλλη, για την Μούρθια στο σκοράρισμα ηγήθηκε ο Ουέμπ με 12 πόντους, ενώ τους διψήφιους έκλεισαν ο Ράντοβιτς και ο Τέιλος που σκόραραν από 10.

Ο Κώστας Βασιλειάδης, αγωνίστηκε 2:56 στο συγκεκριμένο ματς μετρώντας 2 πόντους (1/1 δίποντο, 0/2 τρίποντα), ενώ μάζεψε και 1 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 41-37, 68-49, 90-69