Μονακό - Γκραβελίν 97-85: Με MVP τον Χολ οι Μονεγάσκοι

Γιάννης Σταυρουλάκης

Η Μονακό πάτησε γκάζι στην τρίτη περίοδο κι επικράτησε της Γκραβελίν με σκορ 97-85, έχοντας ως MVP τον Ντόντα Χολ.

Οι Μονεγάσκοι φιγουράρουν στη δεύτερη θέση της κατάταξης στη γαλλική λίγκα με ρεκόρ 18-12 έπειτα από τη νίκη επί της Γκραβελίν με 97-85, ακολουθώντας την πρωτοπόρο Λεβαλουά (14-3).

Ο Ντόντα Χολ έκανε τη διαφορά για την ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς, σημειώνοντας 18 πόντους με 2/4 βολές, 8/8 δίποντα και 5 ριμπάουντ στα 25' που έμεινε στο παρκέ.

Από 'κει και πέρα, ο Άλφα Ντιαλό είχε 12 πόντους και 7 ριμπάουντ ενώ ο Μάικ Τζέιμς πρόσθεσε 16 πόντους με 6/7 βολές, 2/4 δίποντα, 2/3 τρίποντα για τη Μονακό που έκανε επιμέρους σκορ 34-21 στο τρίτο δεκάλεπτο, μετατρέποντας το εις βάρος της 37-38 του ημιχρόνου σε 71-59 στο 30', διατηρώντας το προβάδισμα ως το φινάλε.

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 37-38, 71-59, 98-85.

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΓΑΛΛΙΑ Τελευταία Νέα