Προμηθέας - Παναθηναϊκός: Ο Έβανς σταματάει στην άμυνα και καρφώνει εντυπωσιακά στην επίθεση (vid)

Ο Τζέρεμι Έβανς σταμάτησε αποτελεσματικά τον Ντάριο Χαντ στο πρώτο ημίχρονο σε μια πολύ δυναμική εναέρια μονομαχία μεταξύ των δύο Αμερικανών ψηλών. Στην επανάληψη, ο 34χρονος φόργουορντ είχε και μια εντυπωσιακή... πτήση στο καλάθι του Προμηθέα.

6'17'' πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στον ημιτελικό του Final 4 μεταξύ Παναθηναϊκού και Προμηθέα, ο Τζέρεμι Έβανς έκανε μια εντυπωσιακή τάπα στον Ντάριο Χαντ, αποτρέποντας με μια σπουδαία εναέρια άμυνα το κάρφωμα του συμπατριώτη του!

Ο Χαντ θα μπορούσε να στείλε τους Πατρινούς στο +11, όμως το σκορ παρέμεινε στο 31-22, αφού ο Έβανς πήδηξε στον κατάλληλο χρόνο και σταμάτησε τον ψηλό του Προμηθέα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Έβανς με εντυπωσιακό κάρφωμα διαμόρφωσε το 48-44 υπέρ του Παναθηναϊκού, με... πτήση στο καλάθι των τυπικά γηπεδούχων!