ΤΣΣΚΑ – Φενέρμπαχτσε 92-76: Ο Χάκετ βγήκε μπροστά και το πανηγύρισε με τη ψυχή του! (vid)

Ο Ντάνιελ Χάκετ ήταν καθοριστικός στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τη Φενέρ, βγάζοντας μεγάλες άμυνες και σκοράροντας πίσω από τα 6μ.75 για την ΤΣΣΚΑ!

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη άνοιξε λογαριασμό στη σειρά με τη Φενέρμπαχτσε, επικρατώντας με σκορ 92-76 και κάνοντας το 1-0 στις αναμετρήσεις με την ομάδα της Κωνσταντινούπολης.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 64-66 στο 30’ όμως η ΤΣΣΚΑ ανέβασε την απόδοσή της στο τέταρτο δεκάλεπτο, εκεί όπου ο Ντάνιελ Χάκετ ήταν καθοριστικός σε άμυνα και επίθεση!

Ο Ιταλός γκαρντ τελείωσε τον αγώνα με 20 πόντους (2/2 βολές, 3/6 δίποντα, 4/5 τρίποντα), 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 4 κερδισμένα φάουλ και μόλις 1 λάθος στα 26:14 που έμεινε στο παρκέ, συγκεντρώνοντας 24 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΤΣΣΚΑ Μόσχας- Φενέρμπαχτσε: «Άναψαν» τα αίματα με Χάκετ, ΝτεΚολό και Σενγκέλια (vids)

ΤΣΣΚΑ-ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ: Φοβερό δεκάλεπτο από τον Ντε Κολό (pic & vid)