Προμηθέας - Λάρισα: Απίθανο δεκάλεπτο των Θεσσαλών που προηγήθηκαν με 32-10! (vid)

Η Λάρισα προηγήθηκε με 32-10 του Προμηθέα στην Πάτρα, μετά τα δέκα πρώτα λεπτά του πρώτου μικρού τελικού της Basket League!

Το σύνολο του Φώτη Τακιανού πραγματοποίησε ονειρική εκκίνηση στο «Δ. Τόφαλος», καθώς έκλεισε την πρώτη περίοδο με το σκορ υπέρ του στο 32-10 έναντι του Προμηθέα!

Ο Μαρίν Μάριτς με 11 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ της Λάρισας στο δεκάλεπτο, με τον Ζώη Καράμπελα να ακολουθεί με 8 πόντους και τον Στεφάν Μούντι να έχει 5. Οι Θεσσαλοί έκλεισαν την α' περίοδο με 11/2 δίποντα, 2/6 τρίποντα, 4/8 βολές και μόλις ένα λάθος.

Από την άλλη, οι Πατρινοί, οι οποίοι πέτυχαν το πρώτο τους καλάθι εντός πεδιάς στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης, είχαν 3/11 σουτ, αλλά και 8 λάθη, μένοντας στο -22!