Ολυμπιακός - Προμηθέας: Εκρηκτικό τρίτο δεκάλεπτο με 5/5 τρίποντα σε 3:41

Οι παίκτες του Ολυμπιακού ήταν on fire πίσω από τα 6μ.75 στην τρίτη περίοδο του ημιτελικού με τον Προμηθέα, σημειώνοντας 5/5 τρίποντα σε 3:41!

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Προμηθέα στο Game 1 της ημιτελικής σειράς των playoffs της Basket League, χτίζοντας από νωρίς διαφορά ασφαλείας απέναντι στους Πατρινούς, βρίσκοντας λύσεις με το μακρινό σουτ.

Συγκεκριμένα, οι Πειραιώτες πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 53-32 του ημιχρόνου κι έκαναν «εκρηκτικό» ξεκίνημα στην τρίτη περίοδο με 5/5 τρίποντα!

Αρχικώς ο Βεζένκοβ έκανε το 56-32 στο 20:09, ο Ντόρσεϊ διαμόρφωσε το 59-32 στο 20:49, μεσολάβησε το κάρφωμα του Φαλ κι ακολούθως τα back-to-back τρίποντα των Βεζένκοβ (64-34, 21:53) και Ντόρσεϊ (67-34, 22:27)! Το τρίποντο σερί των Πειραιωτών ολοκληρώθηκε με τον Ντόρσεϊ για το +35, σκοράροντας για το 72-37 στο 23:41!