Xάντσον: Πήρε λάμψη... Κάρι-ΛεΜπρόν και έβαλε 17 πόντους στον Ολυμπιακό στο ημίχρονο (vid)

Νίκος Καρφής

O Tζέιλeν Χάντσον ήταν εντυπωσιακός στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στον Ολυμπιακό, τελειώνοντας με 17 πόντους.

Η Λάρισα κάνει εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στο ΣΕΦ. Για την ομάδα της Θεσσαλίας... φωτιά πήρε ο Τζέιλεν Χάντσον. Ο 25χρονος που έχει γεννηθει στο Akron του Οχάιο όπως οι ΛεΜπρόν Τζέιμς και Στεφ Κάρι, είχε κέφια στα πρώτα 20 λεπτά του ματς και μέτρησε 17 πόντους, 5/5 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 1/2 βολές, κάνοντας ζημιά στον Ολυμπιακό.

Οι φιλοξενούμενοι είναι πίσω με δύο πόντους (46-44) και ο Χάντσον έχει βρει τους τρόπους να φορτώσει με πόντους το καλάθι των Πειραιωτών, οι οποίοι την Τετάρτη (20/4) υποδέχεται τη Μονακό στο ΣΕΦ για τη Euroleague. Eιδικά τα όσα έκανε στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν απολαυστικά.