Προμηθέας-Ολυμπιακός: «Εκρηκτικό» ξεκίνημα οι «ερυθρόλευκοι» στην Πάτρα, προηγήθηκαν και με 27-4!

Ο Ολυμπιακός πήρε «φωτιά» στην πρώτη περίοδο του αγώνα στην Πάτρα, έχοντας προηγηθεί στο πρώτο δεκάλεπτο με 27-7!

Ποιος είδε τον Ολυμπιακό και... δεν τον φοβήθηκε στην πρώτη περίοδο του αγώνα στην Πάτρα με αντίπαλο τον Προμηθέα.

Οι «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν «εκρηκτικό» ξεκίνημα στο εξ αναβολής παιχνίδι, έχοντας προηγηθεί και με το εντυπωσιακό 27-4 (!) λίγο πριν από το τέλος του δεκαλέπτου.

Εκείνος που έκανε την μεγαλύτερη διαφορά στο ματς στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα δεν ήταν άλλος από τον Τάιλερ Ντόρσεϊ, ο οποίος είχε 11 πόντους.