Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 76-81: Τα μεγάλα τρίποντα των Νέντοβιτς και Σαντ-Ρος στο ΣΕΦ! (vid)

Ο Νεμάνια Νέντοβιτς πέτυχε τεράστιο τρίποντο για το 72-76 στο 1:42 για το τέλος του ντέρμπι στο ΣΕΦ για να ακολουθήσει το 74-79 από τον Χάουαρντ Σαντ-Ρος!

Ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή στο «αιώνιο» ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, κάνοντας επιμέρους σκορ 17-33 στο τέταρτο δεκάλεπτο και πανηγυρίζοντας τη νίκη με σκορ 76-81.

Οι «πράσινοι» πέτυχαν μεγάλα σουτ στην τελευταία περίοδο ενώ ο Νεμάνια Νέντοβιτς σκόραρε πίσω από τα 6μ.75 για το 72-76 στο 1:42 για το φινάλε, δίνοντας το σύνθημα για το «διπλό» του Παναθηναϊκού στο Φάληρο! Ακολούθησε το τρίποντο του Χάουαρντ Σαντ-Ρος για το 74-79 στα 66".

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.