Λάρισα - Προμηθέας 81-73: Ανατροπή στην τέταρτη περίοδο και νίκη για τους Λαρισαίους (pic)

Ευαγγελος Στελλάκης

Η Λάρισα νίκησε στο φινάλε με 81-73 τον Προμηθέα Πάτρας, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στην Καρδίτσα, στο εναρκτήριο ματς του τουρνουά «Επιστροφή στα γήπεδα».

Οι Πατρινοί ήταν μπροστά στο σκορ στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο το σύνολο του κόουτς Νίκου Παπανικολόπουλου έκανε εξαιρετική εμφάνιση στην καθοριστική περίοδο και με επί μέρους σκορ 24-12 έκλεισε ιδανικά το ματς και πανηγύρισε το ροζ φύλλο.

Οι 18 πόντοι του Ρέι κι οι 10 του Αγραβάνη δεν ήταν αρκετοί για την ομάδα του Λουίς Κασιμίρο, ο οποίος έκανε αρκετές δοκιμές κατά την διάρκεια του 40λεπτου.

Τα δεκάλεπτα: 20-12, 41-35, 61-57, 73-81