Κύπελλο Ecommbx Basket League: ΑΕΚ Λάρνακας και Κεραυνός Στροβόλου το ζευγάρι του μεγάλου τελικού
![κεραυνος](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2024-03/keraynow_aek.jpg?itok=EfRQneXS)
Η ΑΕΚ Λάρνακας ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του ΑΠΟΠ Πάφου στον πρώτο ημιτελικό στις 16:00 με 82-55 στο στάδιο «Τάσσος Παπαδόπουλος» Ελευθερία και περίμενε τον αντίπαλο της και νικητή της αναμέτρησης ΑΠΟΕΛ - Κεραυνός Σροβόλου στις 19:00 στο ίδιο στάδιο.
Η ομάδα του Στροβόλου κατάφερε να πάρει το δεύτερο εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό σε έναν αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες κόντρα στον ΑΠΟΕΛ, με το σκορ να είναι 86-81 για την ομάδα του Κεραυνού.
Ο μεγάλος τελικός θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 27/3, ώρα 19:30, στο Στάδιο «Τάσσος Παπαδόπουλος» Ελευθερία, με τηλεοπτική κάλυψη από το ΡΙΚ.
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.