National League 1: Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Σπύρος Μαρκεζίνης
Από τον αγώνα της National League 1, ανάμεσα σε Αιγάλεω και Παλαιό Φάληρο

bet365

Αυτά είναι τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής στον 1ο και 2ο όμιλο για το πρωτάθλημα της National League 1.

Ο Πρωτέας Βούλας ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά τη νίκη επί του ΟΦΗ με 62-43, από κοντά ακολουθούν Πανελευσινιακός, Δάφνη και Αιγάλεω. Επίσης κοντά και ο ΟΦΗ, έπιασε την πρώτη θέση η ΧΑΝΘ, στη 13η και τελευταία αγωνιστική για το 2023.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος, 13η αγωνιστική

Σάββατο 23/12

Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ 62-43

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 74-67

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 71-68

Αιγάλεω-Παλαιό Φάληρο 62-50

Πανελευσινιακός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 83-71

Έσπερος Καλλιθέας-Παγκράτι 82-63

Ρεπό: Δάφνη

3ος όμιλος, 13η αγωνιστική

Σάββατο 23/12

ΧΑΝΘ-ΓΑΣ Κομοτηνή 78-53

Γέφυρα-Φίλιππος Βέροιας 79-63

Πανσερραϊκός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 66-59

Λεύκιππος Ξάνθης-ΕΚ Καβάλας 73-54

Μακεδονικός-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 65-87

Ερμής Λαγκαδά-ΚΑΟ Δράμας 89-57

Ρεπό: ΔΕΚΑ

Αναλυτικά οι αγώνες

1ος Όμιλος

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 74-67

Διαιτητές: Σκανδαλάκης, Λιαρομάτης, Παπαδόπουλος

Δεκάλεπτα: 18-21, 37-34, 54-50, 74-67

ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Λαδικός): Χατζηνικόλας 8 (1) Μανούσος 18 (1), Παπανικολάου 4 (1), Καράμπελας 20 (4), Σκορδάς 13, Μοίρας 6, Μιχαλάκης 3, Σκούρτης 2, Κούτουλα

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια (Ρουμελιώτης): Στάθης 18 (1), Λάκοβ 16 (1), Νεόφυτος 5 (1), Παρασκευόπουλος 7, Χαρούνι 10 (2), Γκαβασιάδης 6, Δενδρινός, Κρανιάς 5 (1), Στεργίου.

Έσπερος Καλλιθέας-Παγκράτι 82-63

Διαιτητές: Κούλης, Γαρίνη, Ψύχας

Δεκάλεπτα: 22-18, 41-44, 57-53, 82-63

Έσπερος Καλλιθέας (Κωνσταντινίδης): Λάζαρης 15 (1), Αδαμόπουλος 11 (1), Δήμου 8, Γκαγκαλούδης 9 (1), Μαράκης 17, Αγγελόπουλος 6, Λιούνης 9, Ράγκος, Κολιός 2, Αλέξης, Αγραφιώτης 3 (1), Γκιουλέας 2.

Παγκράτι (Δάγλας): Ντιπτσής 5, Γιαννόπουλος 12 (2), Λαμπρόπουλος 9 (3), Μπάρμπας 10 (1), Λιακόπουλος 12, Γραμματίκας 4 (1), Ντιαλό 11, Εζέτζα, Κώτσος, Καδράς, Γρυλλής, Ντότση.

Πανελευσινιακός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 83-71

Διαιτητές: Καλογριάς, Χρηστίδης Μπον

Δεκάλεπτα: 17-14, 41-32, 62-48, 83-71

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Ντακούλιας 19 (5), Ρεκουνιώτης 9, Παπαφλωράτος 13 (3), Πρόφκα 6, Κρασάκης 10, Μανιάς 3, Μαγιντόμπε 6 (1), Μανωλάτος 4, Σταμέλος 10 (1), Νίκος, Εικοσιπεντάκης 2, Γεωργιόπουλος 1.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Κουμπούρας): Καλλιακούδας 17 (4), Φίλιππας 22 (2), Στογιάνοβιτς 5 (1), Σαραντόπουλος 8 (2), Παπαδημητρίου 10 (2), Ξανθόπουλος 5 (1), Πουλυμενάκος 4, Πρωτόγερος, Φερεντίνος.

Αιγάλεω-Παλαιό Φάληρο 62-50

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Παπαδόπουλος, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 17-16, 27-30, 48-37, 62-50

Αιγάλεω (Σορώτος): Τσορμπατζόγλου 13 (3), Ζαραϊδώνης 12, Τζάιδας 15, Δουρουντούς 6, Μαλτέσιος 9, Ολύμπιος, Ιορδάνογλου, Νικολιδάκης 5, Λιαράκος 2, Κολλίγρης.

Παλαιό Φάληρο (Τερζής): Καλιανιώτης 9, Χατζηκυριακίδης 10 (2), Καπρής 8 (1), Σκόρδος 6, Χαϊκάλης 3, Σωτηράκης 12, Φιλίππου 2, Βισνιέφσκι.

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 71-68

Διαιτητές: Χαϊνά, Γερός, Σπυρόπουλος Αντ.

Δεκάλεπτα: 19-18, 36-35, 56-51, 71-68

ΑΣΑ Αναγέννηση (Παπαδάκης): Οικονομόπουλος 4, Μητρόπαπας 7, Κριθινάκης 1, Κουκιαδάκης, Μαραγκάκης, Λαμπράκης, Σπυριδάκης 3 (1), Κουρέπης 30, Κυριαζής, Βερτούδος 13 (4), Ραζής 13 (1).

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Μπάρτζος): Μανιάς, Χατζής 8, Καρλής, Κρητικός 29 (1), Δρίτσας 9 (1), Κωνσταντινάκος 6 (2), Βασιλακάκης 7 (1), Γεωργιάδης 3 (1), Ματσίρας 6.

Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ 62-43

Διαιτητές: Λιότσιος, Καρακάσης, Καραμπιτσάκος

Δεκάλεπτα: 11-15, 27-22, 41-31, 62-43

Πρωτέας Βούλας (Μιχελάκος): Καραμαλέγκος Ι. 8 (2), Τζώλος 17 (3), Πεφάνης 4, Ξυδάς 12 (2), Αλμπίγιανιτς 6, Παπαγεωργόπουλος 4, Καραμαλέγκος Η. 3 (1), Κυριλής 2, Τσιουμπρής 4, Παλαιοχωρίτης 2, Τουμαζάτος, Ελ Ντερίνι.

ΟΦΗ (Ράλλης): Παππάς 9, Πιλκούδης 12, Κασπίρης 5 (1), Σταμπουλής 3, Μποχωρίδης 12, Πρωτογεράκης 2, Τσερκιτσόγλου, Λιανός, Καψάλης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 13 αγώνες)

1) Πρωτέας Βούλας 21 9-3 908-783 125

2) Πανελευσινιακός 20 8-4 916-863 53

3) Δάφνη 20 8-4 878-859 19

4) ΟΦΗ 20 8-4 889-855 34

5) Αιγάλεω 19 8-3 878-813 65

6) ΑΟ Π. Φαλήρου 19 7-5 856-853 3

7) Έσπερος Καλλιθέας 19 7-5 977-917 60

8) ΑΣΑ Αναγέννηση 18 6-6 838-917 -79

9) Φανάρια Νάξου 17 6-5 848-782 66

10) ΑΕ Νέας Κηφισιάς 16 4-8 859-873 -14

11) ΕΦΑΟ Ζωγράφου 14 3-8 804-863 -59

12) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 14 2-10 867-976 -109

13) ΑΟ Παγκρατίου 11 0-11 726-890 -164

*ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια, ΑΟ Παγκρατίου, Αιγάλεω και ΕΦΑΟΖ έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 6/1/2024)

  • Έσπερος Καλλιθέας-ΑΠΑΣ Νάξου τα Φανάρια
  • ΑΣΑ Αναγέννηση-Παγκράτι
  • Πρωτέας Βούλας-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ
  • Αιγάλεω-ΟΦΗ
  • Πανελευσινιακός-Παλαιό Φάληρο
  • Δάφνη-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

3ος Όμιλος

Πανσερραϊκός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 66-59

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Ντόγκας, Γιαννούλης

Δεκάλεπτα: 14-17, 32-32, 49-43, 66-59

Πανσερραϊκός (Κακιούζης): Κουτουξίδης 15 (1), Τσακαλέρης 16 (2), Ντίνος 7, Κεραμάρης 8 (1), Γεωργιανός 18 (2), Μανούσος 2, Μπρατσιάκος.

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Γεροφώτης): Καλογιαννίδης 2, Φλιάτης 2, Νώτης 11, Αμπαράς 17 (2), Γαλανίδης 6 (1), Κιγμέτογλου 10 (1), Μισαηλίδης 3 (1), Παπασάβογλου 8 (2).

Λεύκιππος Ξάνθης-ΕΚ Καβάλας 73-54

Διαιτητές: Λόρτος, Σιταρίδης, Τσαρδούλιας Τ.

Δεκάλεπτα: 24-13, 39-28, 55-45, 73-54

Λεύκιππος Ξάνθης (Ζαφειρούδης): Μακαρατζής 15(3), Κουρτίδης, Παλλάκης, Ζαβούρας, Γκουτκίδης, Διαμαντής 3(1), Κατσαμούρης 14(2), Πουργιάζης, Γιακούλας 6, Μπουτσακτσή 15(1), Καλαμπάκας 20(3).

ΕΚ Καβάλα (Τολιάδης): Μουρατίδης 8(1), Απαζίδης 10(2), Κεραμάρης 12(3), Πεχλιβανίδης 6(1), Μουτίδης 2, Κόλσον 16, Σταμουλής.

Γέφυρα-Φίλιππος Βέροιας 79-63

Διαιτητές: Χρυσάφης, Γεωργούλης, Ράπτης

Δεκάλεπτα: 21-11, 41-30, 62-46, 79-63

ΜΓΣ Γέφυρας (Κωστόπουλος): Χρυσόπουλος 18 (2), Βακουφτσής 11, Καλαϊτζίδης 6 (1), Φόρογλου 7 (1), Σιώπης 6 (1), Μαλανδρής 22 (4), Παππάς, Πολυμένης 6 (1), Τσιροπούλης 3(1).

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Ελευθεριάδης 17 (3), Αποστολίδης, Ξενιτίδης 2, Κάτζος 11 (2), Καραγιώργος 15 (2), Μπένας 16 (2), Μελαδιανός 2, Κοτσάνος.

Ερμής Λαγκαδά-ΚΑΟ Δράμας 89-57

Διαιτητές: Καντζουρίδης, Χατζηχαρίσης. Νέδογλου

Δεκάλεπτα: 25-11, 49-28, 72-47, 89-57

Ερμής Λαγκαδά (Παρίτσης): Παπαδόπουλος Π. 13 (1), Γκέλιος 9, Παπαδόπουλος Σ. 14, Μάρουσιτς 17 (4), Σουτζόπουλος 8(1), Χρυσανθάκης 3 (1), Παπαμαργαρίτης 3 (1), Σμυρλής 6, Ταζόπουλος 13, Φυλάκης, Μποτζώρης 3(1), Γκούσκος.

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Μαραβέγιας 9 (2), Ρουμπιέρα 8, Γρίψιος, Αγγελόπουλος 7 (1), Παπαδόπουλος 10, Μπόζης 8, Μπέσσας 9, Γεωργίου, Γρηγοριάδης, Παπαπασχάλης 3 (1), Στεφανίδης, Καραϊσκάκης 3(1).

ΧΑΝΘ-Κομοτηνή 78-53

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Λαδάς, Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 27-18, 44-24, 58-37, 78-53

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Κωστίκας 6, Μαργαριτόπουλος 10 (2), Αποστολίδης 13 (2), Μπρόζος 5 (1), Γεωργίου 11 (1), Τουλούπης 11 (2), Κομνιανίδης Ι. 8, Μαλτέζος 12 (1), Ζιάκας, Αλεμδάρ 2, Κομνιανίδης Α., Ασβεστόπουλος.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Αρχιμανδρίτης 3, Χριστοδούλου 5, Περρής 3 (1), Ναλμπάντης 3 (1), Αβδάλας 5 (1), Δρέλλας 19 (1), Φιλοξενίδης 5, Κάφφκε, Χριστοφορίδης 10, Γεωργίου, Χωματάς, Ζότος.

Μακεδονικός-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 65-87

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Παπαθανασίου, Δικταπανίδης

Δεκάλεπτα: 23-21, 37-39, 54-55, 65-87

Μακεδονικός (Χατζούλης): Τσιρογιάννης 16 (1), Καμαριώτης 12 (2), Καραγιάννης 6, Ζεϊμπέκης, Ανδρέου 13, Ρουκουνάκης 11 (3), Αγριόπουλος 3 (1), Δημαλής, Κακαλέτρης 4, Βακουφτσής.

Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Σιδηροηλίας 18 (1), Ρόπουτης 9 (1), Γεωργάκης 1, Φλιάτης 7, Τσιόγκας 5 (1), Καραμπέκης, Καπόνης 17 (3), Κυφωνίδης 30 (4), Καλούδης, Φλιώνης, Βλασσόπουλος.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 13 αγώνες)

1) ΧΑΝΘ 23 11-1 949-748 201

2) ΔΕΚΑ 21 9-3 937-846 91

3) Φίλιππος Βέροιας 20 8-4 889-873 16

4) Λεύκιππος Ξάνθης 19 6-6 791-750 41

5) ΜΓΣ Γέφυρας 19 7-6 815-780 35

6) ΓΑΣ Κομοτηνή 19 7-5 807-797 10

7) Ερμής Λαγκαδά 18 6-6 855-823 32

8) Πανσερραϊκός 18 6-6 786-787 -1

9) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 17 5-7 837-825 12

10) ΕΚ Καβάλας 16 4-8 780-893 -113

11) Μακεδονικός 16 4-8 770-899 -129

12) ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 15 3-9 769-851 -82

13) ΚΑΟ Δράμας 13 1-11 775-888 -113

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 6/1/2024)

  • Πανσερραϊκός-Φίλιππος Βέροιας
  • Λεύκιππος Ξάνθης-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
  • Μακεδονικός-ΕΚ Καβάλας
  • ΧΑΝΘ-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς
  • Ερμής Λαγκαδά-ΓΑΣ Κομοτηνή
  • ΔΕΚΑ-ΚΑΟ Δράμας

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: eurokinissi, ΜΗΤΣΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
 

Τελευταία Νέα