Α2 μπάσκετ γυναικών: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Newsroom
Α2 μπάσκετ γυναικών: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

bet365

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες από τον 2ο και 4ο όμιλο της Α2 μπάσκετ γυναικών.

Η αυλαία άνοιξε και για την Α2 κατηγορία του μπάσκετ γυναικών, με την πρώτη μέρα να περιέχει αγώνες από τον 2ο και 4ο όμιλο!

Αμύντας και Πρωτέας Βούλας επικράτησαν εύκολα στις πρεμιέρες τους επί του Ιπποκράτη και της Σαντορίνης αντίστοιχα. Ωστόσο, εντυπωσιακό ήταν αυτό που συνέβη στο παιχνίδι του Παναθλητικού με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με 3 παίκτριες και συγκεκριμένα η Βαντσιούρη, Καραμπατζάκη και Βασιλείου, να πετυχαίνουν τους 52 από τους 62 πόντους στη νίκη της ομάδας τους.

2ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Ιπποκράτης Κω-Αμύντας 46-61
Πρωτέας Βούλας-Σαντορίνη 57-36
Αθηναϊκός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 58-64
ΑΕΚ Περιστερίου Δ.Π.-Τερψιθέα Γλυφάδας 50-54

28 Οκτωβρίου

Κοντόπευκου 19.00 Αγ. Παρασκευή – ΚΑΟ Μελισσίων

Ρεπό: ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Πρωτέας Βούλας-Σαντορίνη 57-36

Τα δεκάλεπτα: 14-15, 30-24, 43-29, 57-36

Πρωτεας Βούλας (Μίχα-Κουτρόγιαννου) : Χατζηβασιλείου 7(1), Ξενιτοπούλου, Σπαθάρου 4, Κουζούκα, Ζουρνή 21, Σακελλαρίου 6(2), Χατζηγιακουμή 8, Αναστασοπούλου Μ. 7, Χατζηδάκη, Σκουμπάκη, Αναστασοπούλου Χ. 4, Περδικάκη.

Α.Ε. Σαντορίνης (Μάμμος) : Τρούνη, Τσούπα, Σιγάλα 3, Αξιοπούλου 3, Ρετζεπέρη 14, Παπαμαρκάκη 6, Πετράκη 2, Σπηλιώτη 8

Ιπποκράτης Κω – Αμύνας 46-61
Τα δεκάλεπτα: 7-18, 19-34, 29-51, 46-61

Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 6, Καλάβρια, Πατμίου 2, Καλυμιοναρή 6(1), Χρυσάκη 18, Κιαπόκα 3, Γιαλλούση 2, Ψαρού 4, Κοντού, Κουντουριώτη 5(1), Κιλιμάτου, Ντερβίσι.

Α.Ο. Αμύντας (Δρακάκη): Καραδήμου, Κλείτσα 9(1), Μαργώνη 14, Πατσιώτη 2, Πολιτοπούλου, Ντάνου Λ. 18(3), Αθανασούλια 3(1), Ντάνου Α. 5, Βαρβιτσιώτη 5, Σιδηροπούλου 5(1), Τσαχιρίδη.

Αθηναϊκός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 58-64

Τα δεκάλεπτα: 7-14, 25-19, 37-45, 58-64

Αθηναϊκός (Κοσμίδης): Σέχου, Χελιώτη 17, Μπέκιου, Κουτσιρίμπα 4, Γεροντή 3 (1), Τζέμη 6, Κοιλιά 3, Σκαρλή, Τραγουστή 17 (3), Καρυοφύλλη 3 (1), Τσίκα 2, Γοργογιάννη 3.

Κρόνος Αγ. Δημητρίουω (Νικολαϊδου) Πολιτοπούλου 17 (3), Φρέρη, Τσιμπίδη 2, Γεωργακοπούλου, Καλομιτσίνη 6 (2), Στεφανίδου 7 (2), Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη 2, Τσάμη 7 (1), Κουλούρη 2, Γιαμπάνη 21.

4ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Απόλλων Καλ.-Παναθλητικός 43-62

ΑΚ Καβάλας Οι Πάνθηρες-Ηρακλής 56-52

ΜΕΝΤ-Πανόραμα 67-55

Πυλαία-Ασπίς Ξάνθης 63-34
Άρης-Πανσερραϊκός ΑΝΑΒΟΛΗ
Ρεπό: Ιερισσός


Απόλλων Καλαμαριάς-Παναθλητικός Συκεών 43-62

Τα δεκάλεπτα: 11-12, 22-24, 28-48, 43-62

Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης): Μαραβέγια 8, Δημητροπούλου 8, Μοδέα, Σένκα 3(1), Διαμαντοπούλου 6, Δαιμονάκου 5, Τσαπόγα 1, Μιχαηλίδου 5(1), Γιαννακάκη 1, Γιαντζακλίδου 6.

Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Βαντσιούρη 20(5), Παπαδοπούλου, Τζήμου, Καραμπατζάκη 17, Ντολοπούλου, Βασιλείου 15, Κομματά 3, Χρηστίδου, Αντωνίου Ι., Αντωνίου Κ. 7(1), Σαριδάκη.

Πάνθηρες Καβάλας-Ηρακλής 56-52

Τα δεκάλεπτα: 17-13, 30-25, 44-40, 56-52

Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Κελεμένη 16, Παναγιωτίδου 10(2), Σπανίδου 3, Τουρετζόγλου 10, Τζιαμπάζη 8(2), Φραγκάκη 6(1), Δημητρακούδη 2, Μαραγκου 1, Συροπούλου, Ζέκιου, Αργυρού, Απούλτση.

Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.): Γιαννούδη 17(1), Παπαροϊδάμη 9(1), Αναγνωστοπούλου 2, Πετρίδου Π. 5, Παππά 5(1), Λογδανίδου 5, Πετρίδου Ε. 3, Ουζούνη 6, Μελενικιώτου, Γιαννουσίου, Νικοδήμου.

ΜΕΝΤ-ΑΣ Πανόραμα 67-55

Τα δεκάλεπτα: 20-11, 16-17, 14-6, 67-55

ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Κογκαλίδου 2, Θεοδοσίου, Θώμογλου 5(1), Φείδα, Τόσκα 21(1), Μπαμπικέρ 10, Καζαντζή 14(2), Γραμματικοπούλου Κ. 6, Γραμματικοπούλου Μ. 6, Μπαρμπαλιού 1, Παυλάκη 2.

ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή, Παππά, Ριτζαλέου 8(1), Καλογρίδου 13(1), Βατσιτσίδου 16(1), Κανέλλογλου 8, Κουλαρτσά 1, Βασλαματζή 9, Χατζηθεοδώρου, Ψαρέλη-Νικολή.

ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης 63-34

Τα δεκάλεπτα: 20-12, 39-24, 51-28, 63-34

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου 8, Μαργέτη Α. 1, Ιγγλέζου 3, Γκόγκου 1, Κωστανάκη 7(1), Διαμαντίδου 15, Κοντογιάννη 10, Μαργέτη Μ. 2, Κουρατόρα 16(4).

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μπίκου, Καραλίδου Σ. 9, Ουτσούκη 13(2), Ευθυμίου 3(1), Τονικίδου, Μπαϊρακτάρ 1, Μαμαλίγκατζη 8, Καραλίδου Β., Θεοδώρου, Χατζηαντωνίου.

Η βαθμολογία

1. ΑΕ Πυλαίας 2
2. Παναθλητικός Συκεών 2
3. ΜΕΝΤ 2
4. Πάνθηρες Καβάλας 2
5. Ηρακλής 1
6. ΑΣ Πανόραμα 1
7. Απόλλων Καλαμαριάς 1
8. Ασπίδα Ξάνθης 1
9. Ιερισσός 0
10. Αρης 0
11. Πανσερραϊκός 0
*Η Ιερισσός έκανε το ρεπό του.

**Αρης και Πανσερραϊκός δεν έχουν αγωνιστεί.

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 24/10)

Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας
Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς
Παναθλητικός Συκεών-Αρης
Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ

ΑΣ Πανόραμα-Ιερισσός

Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: INTIME

NEWS FEED