Geneva Open: Πρωταθλητής ο Κάσπερ Ρουντ (vids)

Ο Νορβηγός Κάσπερ Ρουντ επικράτησε με 7-6 (6), 6-4 του Ντένις Σαποβάλοφ στον τελικό και κατέκτησε τον τίτλο στο τουρνουά ATP 250 της Γενεύης.

Τον 2ο τίτλο της καριέρας του κατέκτησε το Σάββατο (22/5) στη Γενεύη ο Κάσπερ Ρουντ.

Ο 22χρονος Νορβηγός που την Δευτέρα θα είναι στο Νο16 κόσμου (ισοφάριση ρεκόρ) επικράτησε με 7-6 (6), 6-4 του Καναδού Ντένις Σαποβάλοφ στον τελικό στο ATP 250 της Γενεύης και διπλασίασε τους τίτλους του.

Ο πρώτος του είχε έρθει το 2020 στην Αργεντινή ενώ έχει 2 χαμένους τελικούς στο Σαντιάγκο και στο Χιούστον.

Θυμίζουμε στο τουρνουά συμμετείχε και ο Ρότζερ Φέντερερ που αποκλείστηκε στον 2ο γύρο από τον Πάμπλο Αντουχάρ.