ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE
Οι μεταδόσεις του Eurobasket από OTE TV και ΑΝΤ1

Οι μεταδόσεις του Eurobasket από OTE TV και ΑΝΤ1

Το Media Café του gazzetta.gr σας παρουσιάζει το πρόγραμμα των πρώτων μεταδόσεων του Eurobasket 2015.

Το Εurobasket 2015 ξεκινά στις 5 του Σεπτέμβρη με τον OTE TV να μεταδίδει όλους τους αγώνες μέσω των καναλιών OTE Sport και τον ΑΝΤ1 να είναι το μόνο μη συνδρομητικό κανάλια που θα έχει εικόνα από το τουρνουά, μεταδίδοντας όλα τα παιχνίδια της Εθνικής αλλά και άλλες σημαντικές αναμετρήσεις (που θα ανακοινωθούν προσεχώς). Τo Εurobasket θα φιλοξενηθεί σε Κροατία, Λετονία, Γερμανία και Γαλλία στη φάση των Ομίλων και στο Λιλ της Γαλλίας στην τελική του φάση.
 
Και τα δύο κανάλια θα βγάλουν καθημερινές εκπομπές αμέσως μετά το βραδινό αγώνα του προγράμματος ενώ για τον ΑΝΤ1 οι live αγώνες θα μεταδίδονται και στο ant1news.gr.
 
Ερώτημα βέβαια αποτελεί ο... τελικός. Μιλώντας για τον ΑΝΤ1 βέβαια και κάνοντας υπόθεση εργασίας, ο τελικός διεξάγεται την Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου, πιθανή (για να μην πω πιθανότατη) ημέρα διεξαγωγής των προσεχών βουλευτικών εκλογών. Τι θα γίνει, π.χ., σε περίπτωση που είναι στον τελικό η Εθνική; Υπάρχει πάντα το "φιλόξενο" ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV, η εκτίμηση της στήλης...
 
Οι μεταδόσεις της φάσης των ομίλων
 
Σάββατο 5/9
16.00 Γεωργία - Ολλανδία, OTE Sport4
19.00 ΠΓΔΜ - Ελλάδα, OTE Sport4 και ΑΝΤ1
19.00 Ισπανία - Σερβία, OTE Sport6
22.00 Γαλλία - Φινλανδία, OTE Sport5
22.00 Ιταλία - Τουρκία, OTE Sport6
22.00 Κροατία - Σλοβενία, OTE Sport8
 
Κυριακή 6/9
15.30 Εσθονία - Βέλγιο, OTE Sport6
16.00 Σερβία - Γερμανία, OTE Sport4
18.30 Λετονία - Λιθουανία, OTE Sport6
19.00 Σλοβενία - Γεωργία, OTE Sport4
22.00 Ελλάδα - Κροατία, OTE Sport5 και ΑΝΤ1
22.00 Τουρκία - Ισπανία, OTE Sport6
22.00 Βοσνία- Γαλλία, OTE sport8HD
 
Δευτέρα 7/9
15.30 Λιθουανία - Βέλγιο, OTE Sport4
16.00 Φινλανδία - Ρωσία, OTE Sport6
18.30 Ισραήλ - Βοσνία, OTE Sport4
21.30 Ουκρανία - Εσθονία, OTE Sport6
22.00 Γαλλία - Πολωνία, OTE Sport5
 
Τρίτη 8/9
15.30 Σερβία - Ισλανδία, OTE Sport6
16.00 Σλοβενία - Ολλανδία, OTE Sport4
18.45 Γερμανία - Τουρκία, OTE Sport6
19.00 Γεωργία - Ελλάδα, OTE Sport4 και ΑΝΤ1
22.00 Ισπανία - Ιταλία, OTE Sport5
22.00 Κροατία - ΠΓΔΜ, OTE Sport6
 
Τετάρτη 9/9
15.30 Τουρκία - Σερβία, OTE Sport6
16.00 Ελλάδα - Σλοβενία, OTE Sport4 και ΑΝΤ1
16.00 Βοσνία- Φινλανδία, OTE Sport5
18.45 Ιταλία - Γερμανία, OTE Sport4
19.00 ΠΓΔΜ - Γεωργία, OTE Sport6
22.00 Ρωσία - Γαλλία, OTE Sport4
22.00 Ολλανδία - Κροατία, OTE Sport6
 
Πέμπτη 10/9
15.30 Σερβία - Ιταλία, OTE Sport5
15.30 Ουκρανία - Βέλγιο, OTE Sport6
16.00 Σλοβενία - ΠΓΔΜ, OTE Sport4
18.30 Βοσνία- Ρωσία, OTE Sport6
18.45 Γερμανία - Ισπανία, OTE Sport5
19.00 Γεωργία - Κροατία, OTE Sport4
22.00 Ελλάδα - Ολλανδία, OTE Sport4 και ΑΝΤ1