Οι Έλληνες του Εξωτερικού (vids)

Νίκος Ρόλλας

Ο Θανάσης Παπάζογλου πέτυχε το 5o του γκολ στο Βέλγιο, ενώ δίχτυα βρήκε και ο Βαγγέλης Μόρας. Αναλυτικά οι επιδόσεις των «Ελλήνων του Εξωτερικού» αυτή την εβδομάδα.

Σε εξαιρετική κατάσταση φαίνεται πως βρίσκεται ο Θανάσης Παπάζογλου, ο οποίος κόντρα στην Μπέβερεν σκόραρε για 2ο συνεχόμενο παιχνίδι της Κορτράικ το 5ο του συνολικά γκολ για εφέτος. Δίχτυα βρήκε και ο Βαγγέλης Μόρας, όμως το τέρμα που πέτυχε δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα για την Μπολόνια που εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη εφέτος.

H Sportingbet επιστρέφει το ποντάρισμά σου, σε περίπτωση που ο Μακ σκοράρει το πρώτο γκολ του παιχνιδιού ανάμεσα στην Καλλονή και τον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των «Ελλήνων του Εξωτερικού» αυτή την εβδομάδα...

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Ρόμα): Βασικός σε όλο το εντός έδρας παιχνίδι με την Αταλάντα, όπου οι «Τζιαλορόσι» γνώρισε την ήττα με 2-0.

Βασίλης Τοροσίδης (Ρόμα): Μπήκε στο 83ο λεπτό της εντός έδρας ήττας από την Αταλάντα.

Ορέστης Καρνέζης (Ουντινέζε): Βασικός και πάλι, με σχετικά καλή απόδοση στην εκτός έδρας νίκη με 3-2 επί της Κιέβο.

Παναγιώτης Κονέ (Ουντινέζε): Λόγω του τραυματισμού του δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη επί της Κιέβο με 3-2.

Παναγιώτης Ταχτσίδης (Tζένοα): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Κάρπι με 2-1.

Βαγγέλης Μόρας (Βερόνα): Μπορεί να σκόραρε στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Φροζινόνε, όμως αυτό δεν αποδείχθηκε αρκετό προκειμένου η ομάδα του να έχει κάποιο βαθμολογικό κέρδος, καθώς γνώρισε την ήττα με 3-2.

Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος (Σαμπντόρια): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα από την Μίλαν με 4-1.

Μάριος Οικονόμου (Μπολόνια): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα από την Τορίνο με 2-0.

Σάββας Γκέντζογλου (Μπάρι): Ήταν εκτός αποστολής για το παιχνίδι στο Κόμο που έληξε 1-1.

Αντώνης Πετρόπουλος (Μπάρι): Δεν χρησιμοποιήθηκε στο ισόπαλο 1-1 εκτός έδρας παιχνίδι με την Κόμο.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Μπορούσια Ντόρτμουντ): Βασικός και με καλή απόδοση στην εντός έδρας νίκη της Ντόρτμουντ επί της Στουτγάρδης με 4-1.

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Είδε από τον πάγκο το ισόπαλο 1-1 εντός έδρας παιχνίδι με την Σάλκε.

Κώστας Σταφυλίφης (Άουγκσμπουργκ): Δεν χρησιμοποιήθηκε στο εντός έδρας παιχνίδι με την Βόλφσμπουργκ που έληξε χωρίς γκολ.

Άγγελος Αργύρης (Βέρντερ Βρέμης ΙΙ): Ήταν εκτός αποστολής στη νίκη επί των Κίκερς με 2-0 στην Στουτγάρδη.

Αλέξανδρος Καρτάλης (Άαλεν): Ξεκίνησε βασικός στο εντός έδρας 0-0 με την Χάλεσερ, όμως έγινε αλλαγή στο 76ο λεπτό.

Γερμανός Ιωαννίδης (Ντούισμπουργκ ΙΙ): Bασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Κρέφελντ Φίσελεν.

Αλέξανδρος Τανίδης (Χάνσα): Ξεκίνησε βασικός στην εντός έδρας ήττα με 4-0 από την δεύτερη ομάδα της Μπραουνσβάικ.

Γιάννης Γκέλιος (Άουγκσμπουργκ ΙΙ): To παιχνίδι κόντρα στην Ίνγκλοσταντ αναβλήθηκε λόγω χιονιού.

Άγγελος Οικονόμου (Μπάγερν Μονάχου Β'): Δεν ξεκίνησε βασικός, αλλά μπήκε στο 73ο λεπτό του εκτός έδρας παιχνιδιού με την Μπούχμπαχ, όπου η ομάδα του γνώρισε την ήττα με 3-2.

Θεόδωρος Γκανίτης (Ροτ Βέις Έρφουρτ ΙΙ): Δεν ξεκίνησε βασικός στο εντός έδρας 2-2 με την Σχοτ Τζένα, αλλά μπήκε αλλαγή στο 76ο λεπτό.

Γιάννης Αλεξίου (Ουέρντινγκεν): Έπαιξε όλο το παιχνίδι κόντρα στην Ντίσελντορφ Γουέστ όπου η ομάδα του κέρδισε 3-1.

Χαράλαμπος Χατζόπουλος (Αρμίνια Μπίλεφελντ U-23): Δεν χρησιμοποιήθηκε στο εκτός έδρας 2-2 με την Σταντλοχν.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Νίκος Καράμπελας (Λεβάντε): Ήταν εκτός αποστολής στην εντός έδρας ήττα από την Μπέτις με 1-0.

Νίκος Βέργος (Έλτσε): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Αλμπαθέτε.

ΑΓΓΛΙΑ
Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 3-2 επί της Άστον Βίλα, εκτός έδρας.

Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Χάντερσφιλντ.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Γιώργος Κατσικάς (Τβέντε): Λόγω του τραυματισμού του ήταν εκτός αποστολής στο παιχνίδι με την Βίλεμ, όπου η Τβέντε γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-1.

Κώστας Λάμπρου (Βίλεμ): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί της Τβέντε.

Θανάσης Καραγκούνης (Τσβόλε): Λόγω του σοβαρού τραυματισμού ήταν εκτός αποστολής για το εντός έδρας παιχνίδι με τον Άγιαξ, όπου η ομάδα του έχασε με 2-0.

ΒΕΛΓΙΟ
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Έπαιξε σε όλο το παιχνίδι κόντρα στην Λόκερεν, όπου η Σαρλαρουά γνώρισε την ήττα με 1-2, έχοντας αναλάβει ρόλο δεξιού χαφ.

Θανάσης Παπάζογλου (Κορτράικ): Βασικός στη νίκη με 3-1 επί της Ρεντ Σταρ Βάασλαντ, πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ της ομάδας του, το οποίο ήταν το 5ο προσωπικό του για εφέτος.

Μιχάλης Σηφάκης (Κορτράικ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 3-1 επί της Ρεντ Σταρ Βάασλαντ.

Κώστας Ρουγκάλας (Λέουβεν): Για πρώτη φορά εφέτος έμεινε στον πάγκο και η ομάδα του γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από την Άντερλεχτ με 3-2.

Άλμπερτ Ρούσος (Σερκλ Μπριζ): Ήταν εκτός αποστολής για το παιχνίδι με την KSVK Γιουνάιτεντ που έληξε 0-0.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Τάσος Τσουμάγκας
(Βιενένσε): Ήταν εκτός αποστολής στην ήττα από την Λεϊσόες, λόγω καρτών.

ΑΥΣΤΡΙΑ
Χαράλαμπος Λυκογιάννης
(Στουρμ Γκρατς): Έπαιξε σε όλο το παιχνίδι με την Μάτερσμπουργκ, το οποίο έληξε χωρίς γκολ.

Θανάσης Πέτσος (Ραπίντ Βιέννης): Ξεκίνησε βασικός στο εντός έδρας παιχνίδι με την Αλτάχ και έγινε αλλαγή στο 75ο λεπτό, όταν και το τελικό 3-1 είχε ήδη διαμορφωθεί.

ΕΛΒΕΤΙΑ
Τάσος Δώνης (Λουγκάνο): Μπήκε στο 77ο λεπτό της εκτός έδρας ισοπαλίας με 1-1 κόντρα στην Βαντούζ.

Μάνος Βιτσαράς (Bασιλεία U-19): Βασικός σε όλο το παιχνίδι με την Τσόφινγκεν όπου η Βασιλεία κέρδισε 1-0.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Γιώργος Σαρρής (Ερσιγιεσπορ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εκτός έδρας παιχνίδι με την Σανλιούρφασπορ που έληξε 2-1.

ΙΣΡΑΗΛ
Γιάννης Παπαδόπουλος (Χάποελ Κφαρ): Μπήκε στο 58ο λεπτό του εκτός έδρας παιχνιδιού με την Χάποελ Μπι΄Ιρ Σεβά όπου η ομάδα του γνώρισε την ήττα με 3-0.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Γιάννης Φετφατζίδης (Αλ Αχλί): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας παιχνίδι με την Αλ Φαϊσαλί που έληξε 1-1.

Αμίρ Κούρντι (Αλ Αχλί): Ήταν εκτός αποστολής για το παιχνίδι με την Αλ Φαϊσαλί που έληξε 1-1.

ΚΙΝΑ
Αβραάμ Παπαδόπουλος (Σανγκάι Γκρινλαντ): Eίδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Γιανγκσου Γκουοξίν Σάιντι με 1-0.

*Η Μπενφίκα των Σάμαρη, Μήτρογλου, η Χάποελ Τελ Αβίβ του Βύντρα, η Καρλσρούη του Δημήτρη Διαμαντάκου παίζουν την Δευτέρα το βράδυ.