Ολυμπιακός: Mε κεκτημένη ταχύτητα νίκησε με άνεση τον ΠΑΟΚ

Δημήτρης Ντζάνης
Ο Γιάννης Φουντούλης

Ο Ολυμπιακός δεν είχε προβλήματα απέναντι στον ΠΑΟΚ, επικρατώντας με 22-5 για την 6η αγωνιστική στη β' φάση του πρωταθλήματος της Α1 ανδρών.

Με κεκτημένη ταχύτητα και προερχόμενος από τη σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της Μπρέσια για το Champions League, ο Ολυμπιακός επικράτησε επί του ΠΑΟΚ με 22-5 στο Εθνικό Κολυμβητήριο Πειραιά, για την 6η αγωνιστική του Ομίλου G1 τη β' φάσης του πρωταθλήματος της Α1 ανδρών.

Με εξαιρετική απόδοση στην άμυνα, οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν 8-0 στο 10ο λεπτό και έκλεισαν το ημίχρονο στο 13-2. Με επιμέρους 4-0 στην 3η περίοδο οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με 17-2, φθάνοντας στο τελικό 22-5.

Τα οκτάλεπτα: 6-0, 7-2, 4-0, 5-3

Ολυμπιακός (Χέρβο Κόλιανιν): Ζερδεβάς, Βάμος 2, Γενηδουνιάς, Φουντούλης 5, Γούβης, Δερβίσης, Μπούσλιε 2, Αλαφραγκής 3, Δήμου 3, Παπαναστασίου 4, Δαμίγος, Γκίλλας 3, Χαλυβόπουλος

ΠΑΟΚ (Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Νταλάπας, Λασκαρίδης, Ν. Προσινικλής, Καπράγκος 1, Ι. Κεχαλάρης 1, Τσολακούδης 1, Ξυλάς, Β. Κεχαλάρης, Π. Προσινικλής 1, Κούπμαν, Κουγιουνής, Σιορδίλης, Σαλέχ, Καρατζάς 1.