ΠΑΟΚ - Διομήδης Άργους 36-25

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε άνετα του Διομήδη Αργους με 36-25 στο ΔΑΚ Ευόσμου, στο παιχνίδι για την 21η αγωνιστική της Handball Premier και ολοκλήρωσε τις εντός έδρας υποχρεώσεις του στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Στέλιου Σεϊρεκίδη μπήκε δυνατά από το πεντάλεπτο, εξασφαλίζοντας προβάδισμα 4-2, με τη διαφορά στο σκορ να φτάνει τα 4 γκολ στο ημίχρονο 17-13.

Η «ψαλίδα» άνοιξε ακόμα περισσότερο στην επανάληψη, με τους Αραμπατζή και Παλάσκα να πετυχαίνουν 7 και 8 γκολ, αντίστοιχα, συμβάλλοντας τα μέγιστα στο τελικό 36-25.

Στον αντίποδα, ο Διομήδης δεν μπόρεσε να ακολουθήσει το ρυθμό των γηπεδούχων, αλλά περισσότερο στις τάξεις της αργολικής ομάδας ανησυχούν για τον τραυματισμό του βασικού τερματοφύλακα, Ιγκόρ Αρσιτς, με τον Σέρβο να αποχωρεί από το παιχνίδι, με φόβο διαστρέμματος, στο 12ο λεπτό.

ΠΑΟΚ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 36-25

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-4, 9-7, 13-9, 14-11, 17-13 (ημ.), 19-14, 22-16, 27-17, 29-19, 33-22, 36-25

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 7, Παλάσκας 8, Τσίλης 4, Νικολαϊδης 3, Κοκώνης 3, Πούλσεν, Αποστόλου 2, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 2, Πέτοβιτς, Κέζιτς 1, Κυπραίος 1, Δέλιας, Βεσελίνοβιτς 4, Κοτανίδης, Πανιόπουλος.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 2, Κρεμαστιώτης 2, Αργυρού 5, Σάτον 6, Χειβιδόπουλος 1, Ντούρος, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος 3, Τσάτσας, Χαντέλης 1, Νικηφόρου 2, Αρσε, Γιόσμου 3.

Διαιτητές: Κατσίκης, Μιχαηλίδης. Δίλεπτα: 5-4 Πέναλτι:3/3-2/4