Γκριεζμάν: Η απίστευτη χαμένη ευκαιρία του κόντρα στην Κροατία που καθρεφτίζει την «παραγωγική» του κρίση! (vid)

Ο παίκτης της Ατλέτικο Μαδρίτης ήταν μια ανάσα πριν το 2-1 για την εθνική ομάδα της χώρας του, αλλά αστόχησε προ κενού τέρματος!

Είναι ξεκάθαρο ότι ο Αντουάν Γκριεζμάν περνάει μια πολύ δύσκολη περίοδο σε ό,τι αφορά το σκοράρισμα. Χαρακτηριστική της επιθετικής του δυστοκίας είναι η τεράστια χαμένη ευκαιρία στο παιχνίδι των «τρικολόρ» με την Κροατία για το Nations League το βράδυ της Δευτέρας (06/06) στο Σπλιτ.

Ο έμπειρος επιθετικός δεν ξεκίνησε βασικός στο ματς, αλλά πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο, χάνοντας μια ευκαιρία από εκείνες που... δεν χάνονται για να βάλει μπροστά στο σκορ τη Γαλλία.

Ο «Γκριζού» ξεπέρασε τα 21 παιχνίδια χωρίς τέρμα! 17 με την Ατλέτικο Μαδρίτης και ακόμα 5 με τη Γαλλία. Τα ματς διαδέχονται το ένα το άλλο και ο Γκριεζμάν δείχνει μια σκιά το καλού του εαυτού.

Φέτος με τη «ροχιμπλάνκα» φανέλα, σε συνολικά 39 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις πέτυχε μόλις οκτώ τέρματα.