Δόξα Δράμας - Καραϊσκάκης 2-4: Οι Αρτινοί έβαλαν τρία γκολ σε πέντε λεπτά και έβαλαν «φωτιά» στα play out

O Καραϊσκάκης βρέθηκε να χάνει 2-1 από τη Δόξα στο 71' και με τρία γκολ στο 80', στο 81' και στο 84' επικράτησε 4-2 στη Δράμα για την 3η αγωνιστική των play out, βάζοντας «φωτιά» στα play out της Super League 2.

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Καραϊσκάκης στη Δράμα κόντρα στη Δόξα. Οι Αρτινοί βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ, αλλά με τρία γκολ στο 80', στο 81' και στο 84' επικράτησαν τελικά 2-4 για την 3η αγωνιστική και έβαλαν «φωτιά» στα play out.

Οι Μαυραετοί έκαναν το 1-0 στο 23' με κοντινό σουτ του Σαμπανίδη, παρότι ο Καραϊσκάκης έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 7' για να ανοίξει το σκορ με τον Ναζίμ, ο οποίος ήταν ο καλύτερος παίκτης των Αρτινών και ισοφάρισε τελικά στο 60' με κεφαλιά. Στο 71' οι Μαυραετοί ξαναπήραν το προβάδισμα. Ο Κόντος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Πινδώνης σκόραρε με κεφαλιά για το 2-1.

Στο 79' ο Μπρέμπος αντικατέστησε τον Μπεκατώρο και στο αμέσως επόμενο λεπτό έγραψε το 2-2 με πλασέ μέσα από την περιοχή. Στο 81' ο Ρούνεϊ από σέντρα του Μπρέμπου έγραψε το 2-3 και το τελικό 2-4 διαμόρφωσε στο 84' ο Δούμτσιος, που έφυγε στην κόντρα, πέρασε τον Ηλιάδη και βρήκε δίχτυα.

ΣΚΟΡΕΡ: 23' Σαμπανίδης, 72' Πινδώνης - 60' Ναζίμ, 80' Μπρέμπος, 81' Ρούνεϊ, 84' Δούμτσιος

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Ηλιάδης, Μπελεβώνης, Άντερσον, Κουκόλης, Παρασκευάς, Πινδώνης, Αγγελόπουλος (66' Παπϊωάννου), Μενσά (66' Κόντος), Φυτόπουλος (46' Παπαργυρίου), Μαυριάς, Σαμπανίδης.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Χουάντερσον, Τάμπας (37' Φετεινίδης), Μπεκατώρος (79' Mπρέμπος), Θεολόγου, Χατζηδίμπας, Ρουμπάνγκουκα (37' Κορέλας), Ναζίμ, Λόβριτς, Δούμτσιος, Μαύρου (67' Λουίς Φελίπε), Βανκεβάι.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

Super League 2 play out: Η βαθμολογία, το πρόγραμμα και ο υποβιβασμός της Ιεράπετρας