Σίμος: «Επρεπε να πάρουμε τη νίκη, αλλά χάσαμε... »(vid)

Ο κόουτς του ΟΦΗ δεν μπορούσε να... πιστέψει πως οι Κρητικοί δεν πήραν έστω τον βαθμό κόντρα στον Παναιτωλικό
Στο γεγονός πως ο ΟΦΗ δεν κέρδισε ένα «δικό» του ματς, στάθηκε ο Γιώργος Σίμος μετά την ήττα με 2-1 που γνώρισαν οι Κρητικοί από τον Παναιτωλικό. «Ένα πρώτο ημίχρονο που νομίζω πως η ομάδα μας ήταν πολύ καλή, είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού και δεν είχαμε την αποτελεσματικότητα στην επίθεση. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας συνέχισε να παίζει καλά, αγωνιζόταν με τον τρόπο που θέλουμε, προηγηθήκαμε στο σκορ, είχαμε πολλές στιγμές που θα μπορούσαμε να τελειώσουμε το ματς. Και το πέναλτι αλλά και τα γκολ του αντιπάλου δεν προήλθαν από οργανωμένη επίθεση χάνοντας ένα παιχνίδι που δεν έπρεπε να χάσουμε. Όμως έχει συμβεί ξανά φέτος και αδικούμε την προσπάθεια μας. Μας πονάει ο τρόπος που χάσαμε γιατί πραγματικά σήμερα έπρεπε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς ή το ελάχιστο έναν αλλά δυστυχώς χάσαμε», σχολίασε στην κάμερα της ομάδας.