Κηφισιά - ΠΑΟΚ: Ο Ντεσπόντοφ «σέρβιρε» για το 0-2 και εκτέλεσε εντυπωσιακά για το 0-3 μέσα σε έξι λεπτά (vids)

ελλαδα

Ο ΠΑΟΚ δύο γκολ μέσα σε έξι λεπτά κόντρα στην Κηφισιά, χάρη στο γκολ του Τόμας μετά από ασίστ του Ντεσπόντοφ στο 0-2 αλλά και ωραία εκτέλεση του Βούλγαρο για το 0-3.

Αν και η Κηφισιά πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και είχε σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, ο ΠΑΟΚ ήταν εκείνος που βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και όχι μόνο μία αλλά δύο φορές.

Αρχικά, στο 28ο λεπτό ο Ντεσπόντοφ απέφυγε εξαιρετικά τον Λούμορ, είδε την κίνηση του Μπράντον Τόμας και με μία ωραία πάσα τον έβγαλε σε θέση βολής. Εκείνος με ωραίο πλασέ νίκησε τον Αναγνωστόπουλο και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Μετά από έξι λεπτά και συγκεκριμένα στο 34', ο παίκτης που... σέρβιρε έγινε «εκτελεστής» καθώς ο Κωνσταντέλιας τον έβγαλε τετ-α-τετ και εκείνος με ωραία λόμπα άφησε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.