Νίκη Βόλου – ΑΕΚ Β' 1-1: Πήρε τον βαθμό στις καθυστερήσεις η Ένωση

Νίκη Βόλου

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Νίκης Βόλου με την ΑΕΚ Β' με τους γηπεδούχους να έχουν από το 7' το προβάδισμα και τους φιλοξενούμενους να κάνουν στις καθυστερήσεις το 1-1.

Ισόπαλο ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και την ΑΕΚ Β', με το 1-1 να διαμορφώνεται στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με το σκορ αυτό οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 25 βαθμούς, παραμένοντας στην 4η θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι στους 20 μένοντας και αυτοί με την σειρά τους στην 8η.

Στα του αγώνα οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ πιο δυνατά και κατάφεραν μόλις στο 7' να ανοίξουν το σκορ με τον Τζιώρα, με το 1-0 να μένει ως το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο οι «κυανόλευκοι» προσπάθησαν να πετύχουν και άλλα τέρματα, αλλά δεν τα κατάφεραν με την ΑΕΚ Β' να παίρνει στις καθυστερήσεις τον βαθμό της ισοπαλίας. Σκόρερ του 1-1 ήταν ο Μαχαίρας ο οποίος ευστόχησε σε πέναλτι στο 90+2 διαμορφώνοντας το τελικό 1-1, ένα πέναλτι για το οποίο οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα θεωρώντας πως δεν υπήρξε καμία παράβαση, καθώς το μαρκάρισμα όπως τόνιζαν ήταν εκτός περιοχής.

Σκόρερ: 7′ Τζιώρας – 90+2′ Μαχαίρας

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Κάσσος (71′ λ.τ Τοπαλίδης), Στίκας, Γιαννίτσης, Αναστασίου, Κυριακίδης, Λίταινας (71′ Πέττας), Γαβριηλίδης, Πολίτης (83′ Βουκελάτος), Κρητικός (54′ λ.τ Να’α), Τζιώρας.

ΑΕΚ Β (Κούστας): Θεοχάρης, Γιεμπόα, Χρυσόπουλος (72′ Σκόνδρας), Παυλίδης, Κανελλόπουλος, Ρουκουνάκης, Σαμπανάτζοβιτς (57′ Γκολφίνος), Λαμαράνα (83′ Χριστόπουλος), Μαχαίρας, Κάτσικας (46′ Τζούντα Γκαρσία), Θεοδωρίδης.