Λαμία – Παναθηναϊκός: Μεγάλη ευκαιρία με τον Μαρτίνεθ για το 1-1

Λαμία ευκαιρίες

Ένα λεπτό πριν φτάσουμε στο 40' η Λαμία έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 1-1 με τον Μαρτίνεθ από εξαιρετική θέση μετά την σέντρα του Σίντκλεϊ να στέλνει τη μπάλα άουτ. Δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης αστόχησε και πάλι.

Η Λαμία μετά το 0-1 του Παναθηναϊκού με το εξαιρετικό γκολ του Μλαντένοβιτς προσπάθησε να βγει μπροστά και να ισοφαρίσει, κάνοντας ευκαιρίες για να το πετύχει, ευκαιρίες όμως που έχασε. Οι δύο μεγαλύτερες ήταν στο 39' και στο 41' με τον Μαρτίνεθ δύο φορές την μία μετά την σέντρα του Σίντκλεϊ και την άλλη μετά από το γύρισμα του Τσιλούλη να μην καταφέρνει να σκοράρει.