Έμπολι - Μίλαν: Το φινάλε «ροντέο» με τρία γκολ στις καθυστερήσεις (vid)

Συγκλονιστικό φινάλε επεφύλασσε η αναμέτρηση της Έμπολι με τη Μίλαν, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με γκολάρα στο 90+2΄προτού οι Ροσονέρι απαντήσουν με δυο γκολ... εν ριπή οφθαλμού για να πάρουν το διπλό (1-3).

Φινάλε για γερά νεύρα! Εκεί όπου όλα έδειχναν πως το γκολ του Ρέμπιτς θα ήταν το καθοριστικό για τη νίκη της Μίλαν επί της Έμπολι, μια σπίθα αρκούσε για να μετατρέψει τις καθυστερήσεις σε ροντέο... επικίνδυνο για καρδιακούς.

Και όπου... σπίθα βάλτε την υπέροχη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαϊράμι, ο οποίος έκανε το 1-1 για τους γηπεδούχους στο 90+2΄ και έβαλε φωτιά στην αναμέτρηση! Ο επίλογος ωστόσο δεν είχε γραφτεί ακόμα, αφού η Μίλαν μάζεψε όσο κουράγιο της απέμενε για να ανακτήσει το προβάδισμα.

Αρχικά ο Μπάλο Τουρέ δυο λεπτά αργότερα λύτρωσε τους φιλοξενούμενους με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι, ενώ στο 90+7΄ο Λεάο πρόσθεσε το κερασάκι στην τούρτα με υπέροχη λόμπα για το τελικό 3-1 υπέρ των Ροσονέρι.