Μπρόζοβιτς: Τραυματίστηκε και χάνει τα δυο ματς της Ίντερ με τη Μπαρτσελόνα

Βασίλης Μπαλατσός

Σοβαρό πλήγμα στην Ίντερ, καθώς ο Μαρσέλο Μπρόζοβιτς τραυματίστηκε στο ματς της Κροατίας στην Αυστρία και θα μείνει εκτός δράσης για 3-4 εβδομάδες. Χάνει το ντέρμπι με τη Ρόμα και τις δυο αναμετρήσεις με τη Μπαρτσελόνα για το Champions League.

«Πονοκέφαλος» για τον Σιμόνε Ιντζάγκι. Ο Μαρσέλο Μπρόζοβιτς τραυματίστηκε στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης της Κροατίας στην Αυστρία και ο Ομοσπονδιακός τεχνικός Ζλάτκο Ντάλιτς επιβεβαίωσε πως ο ποδοσφαιριστής της Ίντερ θα μείνει εκτός δράσης για 3 έως 4 εβδομάδες.

Αυτό σημαίνει πως για περίπου ένα μήνα οι Νερατζούρι θα πορευτούν χωρίς τον βασικό τους αμυντικό χαφ, ο οποίος θα απουσιάσει σε σημαντικά παιχνίδια. Ο Κροάτης μέσος δεν θα αγωνιστεί στο ντέρμπι με τη Ρόμα στο «Σαν Σίρο», ενώ θα χάσει τα δυο παιχνίδια με τη Μπαρτσελόνα για τους ομίλους του Champions League.

O Μπρόζοβιτς μετράει την τρέχουσα σεζόν εννέα συμμετοχές στη βασική ενδεκάδα της Ίντερ και έχει σκοράρει δυο γκολ, σε περισσότερα από 750 αγωνιστικά λεπτά.