Κυριακόπουλος - Σασουόλο: Η ασίστ του Έλληνα μπακ κόντρα στη Σαλερνιτάνα (vid)

Ο Γιώργος Κυριακόπουλος βρηκε με σέντρα «ξυράφι» τον Σκαμάκα και μοίρασε την τρίτη του ασίστ στο φετινό Campionato, για το 1-1 της Σασουόλο κόντρα στη Σαλερνιτάνα.

Η Σασουόλο κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ κόντρα στη Σαλερνιτάνα πριν από το ημίχρονο (1-2). Κι αυτό δεν θα είχε συμβεί αν στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γιώργος Κυριακόπουλος δεν είχε σερβίρει έτοιμο γκολ στον Τζιανλούκα Σκαμάκα.

Ο Έλληνας μπακ έκανε την τέλεια σέντρα από τα αριστερά, συστημένη για τον Ιταλό επιθετικό που με «καρφωτή» κεφαλιά στην κίνηση έγραψε το 1-1. Δέκα λεπτά αργότερα, οι Νεροβέρντι σφράγισαν και την ανατροπή-εξπρές με γκολ του Τραορέ, αν και στο δεύτερο ημίχρονο έμελλε να ισοφαριστούν από τον Τζούριτς.

Αυτή ήταν η τρίτη ασίστ για τον Κυριακόπουλο στο φετινό Campionato, όλες με τελικό αποδέκτη τον Σκαμάκα!