Αλγερία: Ζήτησε να επαναληφθεί ο αγώνας μπαράζ με το Καμερούν

Εντονα παράπονα από τις διαιτητικές αποφάσεις είχε η Αλγερία, με αποτέλεσμα να ζητάει επανάληψη του αγώνα με το Καμερούν.

H Αλγερία ζήτησε από τη FIFA επανάληψη του δεύτερου αγώνα με το Καμερούν, σε ένα ματς που δέχτηκε γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων της παράτασης και γνώρισε την ήττα με 2-1, αποχαιρετώντας το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Ο λόγος που ζήτησε η Αλγερία επανάληψη είναι λόγω των πολλών διαιτητικών αποφάσεων που υπήρξαν εναντίον της, με το Καμερούν να ευνοείται από αυτές και να φτάνει να παίρνει την πρόκριση. Ωστόσο, η Αλγερία δεν έχει τις πιθανότητες με το μέρος της, καθώς αν το αίτημά της γίνει αποδεκτό τότε θα δημιουργηθεί δεδικασμένο που θα μπορούν να εκμεταλλευτούν αρκετές ομάδες και ομοσπονδίες.