Ιράν - Μουντιάλ: Ηττα από τη Νότια Κορέα με βασικούς τους Μοχαμαντί και Χατζισαφί

Την ήττα με 2-0 από τη Νότια Κορέα, γνώρισε το Ιράν του Καρίμ Ανσαριφάρντ, Εχσάν Χατζισαφί και Μιλάντ Μοχαμαντί στο πλαίσιο των προκριματικών Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Με την πρόκριση να έχει εξασφαλιστεί και μαθηματικά, το σύνολο του Ντράγκαν Σκότσιτς γνώρισε την ήττα από τη Νότια Κορέα με 2-0, έχοντας βασικoύς τους μπακ της ΑΕΚ, Μιλάντ Μοχαμαντί και Εχσάν Χατζισαφί. Από την άλλη ο Καρίμ Ανσαριφάρντ πέρασε ως αλλαγή στο ματς στο 89'.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σον της Τότεναμ, για να έρθει στο 63' ο Κιμ Γιουνγκ-Γκβον και να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του.

Μετά από αυτή τη νίκη, η Νότια Κορέα «σκαρφάλωσε» ξανά στην κορυφή του ομίλου με 23 βαθμούς, έχοντας πίσω το Ιράν, με έναν βαθμό λιγότερο, ύστερα από εννέα αγώνες.