Κλήρωση Europa Conference League: Τα ζευγάρια του β' γύρου των προκριματικών

Newsroom
Κλήρωση Europa Conference League: Τα ζευγάρια του β' γύρου των προκριματικών

bet365

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση του δεύτερου προκριματικού γύρου του Europa Conference League με τις κυπριακές ομάδες να έχουν άλλες δύσκολο κι άλλες εύκολο έργο.

Με τον ΠΑΟΚ να αντιμετωπίζει την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ και τον Άρη την νικήτρια του Αραράτ - Εγκνατία ολοκληρώθηκε η κλήρωση του δευτερου προκριματικού γύρου του Europa Conference League. Το ΑΠΟΕΛ έπεσε πάνω στην Βοϊβοντίνα, η Ομόνοια στην Γκαμπάλα και η ΑΕΚ Λάρνακας με την Τορπέδο Μπελάζ Ζορντίνο.

Αναλυτικά τα ζευγάρια του 2ου προκριματικού του Europa Conference League:

Κύριο μονοπάτι:

1ο γκρουπ

  • Ριέκα με Ντουγκατζίνι - Γιουρόπα
  • Χαποέλ Μπερ-Σεβά με Πανεβέζις - Μιλσάμι
  • Μπεσίκτας με Τίρανα - Ντινάμο Μπατούμι
  • Λεχ Πόζναν - Κάουνο Ζαλγκίρις
  • Τβέντε - Χάμαρμπι
  • Βικτόρια Πλζεν - Ντρίτα
  • ΤΣΣΚΑ-Σόφια - Σέπσι
  • Μίντιλαντ - Νιέντερκορν
  • ΠΑΟΚ - Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ

2ο γκρουπ

  • Γκζίρα - Γκλεντόριαν με Ντιντελενζ - Σεντ Πάτρικ
  • Βόρσκλα Πολτάβα με Ντουνάισκα Στρέντα - Ντίλα Γκόρι
  • Κάλμαρ με Πιούνικ - Νάρβα Τρανς
  • Ακουρέιρι - Κόναχ; Κουάι Νόμαντς με Ντάνταλκ - Μάγκπις
  • Τόρσβαβν - Πάιντε Λιναμεσκοντ με Σκεντίγια - Χάβερφορντγουεστ
  • Αραράτ - Εγκνατία με Άρη
  • HB Τόρσαβν - Ντέρι Σίτι με Κουόπιο
  • Μπαλζάν - Ντομζάλε με Βαντούζ - Νέμαν Γκρόντνο

3ο γκρουπ

  • Ντζουγκάρντενς - Λουκέρνη
  • Κλουζ - Αντάνα Ντεμίρσπορ
  • ΑΠΟΕΛ - Βοϊβοντίνα (Σερβί)
  • Μπόντο/Γκλιμτ - Μποέμιανς
  • Κλαμπ Μπριζ - Άαρχους
  • Βασιλεία με Τόμπολ-Χόνκα
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ με Πετροχαμπ - Χινκέστι
  • Γάνδη με Ζίλινα-Λεβάντια
  • Φενέρμπαχτσε με Λα Φιορίτα - Ζίμπρου

4ο γκρουπ

  • Τσέλιε - Βιτόρια
  • Ορνταμπάσι - Λέγκια Βαρσοβίας
  • ΤΣΣΚΑ 1948 - FCSB
  • Άουντα - Σπαρτάκ Τρνάβα
  • Χάκα - Κρουσέιντερς με Ρόζενμποργκ
  • Ντιφέρνταντζ με Μάριμπορ - Μπιρκίρκαρα
  • Τορπέδο Μπελάζ Ζόντινο (Λευκορωσία) - ΑΕΚ Λάρνακας
  • Κετσκεμέτι με Ρίγα - Βίκινγκουρ
  • Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) - Ομόνοια

5ο γκρουπ

  • Σουτιέσκα - Κόσμος με Πενιμπόντ - Σάντα Κολόμα
  • Μακεντόνια - RFS με Σαμπάχ
  • Αλασκέρτ - Άρσεναλ Τίβατ με Ντεμπρετσένι
  • Όσιγιεκ με ΖΤΕ
  • Χιμπέρνιαν με Βίκινγκουρ - Ίντερ Κλαμπ ντ' Εσκάλντες
  • Αούστρια Βιέννης - Μπόρατς
  • Τορπέδο Κιουταΐσι - Σαράγεβο με Ακτόμπε
  • Λινφιλντ με Βλάζνια - Πογκόν Σετζίν
  • Χέγκελμαν - Σκούπι με Λέφσκι Σόφιας

Μονοπάτι πρωταθλητών:

1ο γκρουπ

  • Πέννε - Μπρέινταμπλικ με Ολίμπια Λιουμπλιάνας - Βαλμιέρα
  • Κλάκσβικ - Φερεντσβάρος με Σάμροκ Ρόβερς - νικητής 1ου προκριματικού
  • Χάκεν - Δε Νιου Σεντς με Σλόβαν Μπρατισλάβας - Σουίφτ Χέσπερ

2ο γκρουπ

  • Αθλέτικ Κλουμπ Ντ' Εσκάλντες - Μπούντουτσνοστ με Παρτιζάνι - Μπάτε Μπόρισοφ
  • Χάμρουν - Μακάμπι Χάιφα με Αστάνα - Ντινάμο Τυφλίδας
  • Φαρούλ - Σέριφ Τίρασπολ με Ουράρτου - Ζρίνσκι

3ο γκρουπ

  • Ζαλγκίρις - Στρούγκα με φιναλίστ
  • Μπαλκάνι - Λουντογκόρετς με Ελσίνκι - Λάρνε

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EUROPA CONFERENCE LEAGUE Τελευταία Νέα