Λίβερπουλ: Δεύτερη φορά γκολ σε πρώτο ημίχρονο σε 10 παιχνίδια!

Κώστας Ζάλιαρης

Έχοντας περάσει μια τραγική χρονική περίοδο σε επίπεδο σκοραρίσματος, η Λίβερπουλ κατάφερε στο «Μολινό» το βράδυ της Δευτέρας να πετύχει γκολ στο πρώτο ημίχρονο έπειτα από τον Ιανουάριο!

Ο Ζότα ήταν εκείνος που πέτυχε το μοναδικό γκολ της νίκης (1-0) των Πρωταθλητών Αγγλίας απέναντι στους «λύκους» για να συνεχίσει η ομάδα του Κλοπ τη διεκδίκηση μιας θέσης στην τετράδα, όμως, έχει ιδιαίτερη σημασία το τέρμα του Πορτογάλου.

Πέραν του ότι έγινε σκόρερ απέναντι στην πρώην ομάδα του στην πρώτη του επίσκεψη στην έδρα των «λύκων» ως αντίπαλος, ήταν μόλις η δεύτερη φορά που ο σύλλογος του Μέρσεϊσαϊντ σκοράρει στο πρώτο μέρος σε ματς πρωταθλήματος, στις 10 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις!

Το αμέσως προηγούμενο ήταν στα τέλη του Γενάρη, στο 3-1 επί της Τότεναμ στο Λονδίνο!