Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Έβερτον: Ο ΜακΤόμινεϊ βάζει ξανά μπροστά τους Κόκκινους Διάβολους (vid)

Ο Σκοτ ΜακΤόμινεϊ, με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Λουκ Σοκ, έδωσε ξανά προβάδισμα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Έβερτον (3-2).

Συναρπαστικό το δεύτερο ημίχρονο στο «Ολντ Τράφορντ». Η Έβερτον ισοφάρισε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, αλλά οι Κόκκινοι Διάβολοι πήραν ξανά προβάδισμα (3-2), με κεφαλιά του Σκοτ ΜακΤόμινεϊ, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Λουκ Σο (70').

Ο Σκωτσέζος μέσος έχει συμμετοχή σε πέντε γκολ της Γιουνάιτεντ φέτος (τέσσερα γκολ – μια ασίστ), όλα στο «Ολντ Τράφορντ».