Λέστερ – Μαν. Γιουνάιτεντ: Με σουτ «οβίδα» του Μπαρνς η ισοφάριση για τις «αλεπούδες» (vid)

Κώστας Τόπας

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ όμως η Λέστερ κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μπαρνς στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Γιουνάιτεντ ήταν αυτή η οποία πήρε κεφάλι στο σκορ, με το γκολ του Ράσφορντ στο 23'. Οι γηπεδούχοι όμως λίγα λεπτά αργότερα έφτασαν στην ισοφάριση με τον Μπαρνς.

Ο Μπρούνο Φερνάντες δεν κατάφερε να περάσει τον Μάντσον, ο οποίος έκλεψε την μπάλα κι έδωσε στον Μπαρνς. Ο 23χρονος μεσοεπιθετικός ανενόχλητος εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ με το αριστερό του πόδι μέσα από το ημικύκλιο κι έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας του Ντε Χέα για το 1-1 και το τέταρτο φετινό του τέρμα στην Premier League.