Τότεναμ - Γουέστ Χαμ: Τηλεκατευθυνόμενη γκολάρα Λανζίνι κι από 3-0, 3-3 στο 90+4'! (vid)

Υποψήφιο γκολ της σεζόν και λύτρωση για τη Γουέστ Χαμ πρόσφερε ο Μανουέλ Λανζίνι στο 90+4' κόντρα στην Τότεναμ, γυρίζοντας το ματς από το 3-0 σε 3-3 με μια τηλεκατευθυνόμενη σουτάρα που χτύπησε δοκάρι και βρήκε δίχτυα.

Μέχρι το 82ο λεπτό η Τότεναμ προηγείτο με 3-0. Κι όμως, στο φινάλε κατάφερε να χάσει δύο βαθμούς από τη Γουέστ Χαμ, με την πιο «τρελή» γκολάρα που θα μπορούσε να της συμβεί.

Ο Μανουέλ Λανζίνι δεν είχε τίποτα να χάσει και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, με το σκορ στο 3-2, δοκίμασε το σουτ από τα 30 μέτρα και το αποτέλεσμα ήταν βγαλμένο από βιντεοπαιχνίδι: ένα αδιανόητο σουτ, με τα φάλτσα να στέλνουν τη μπάλα στο πλάι του οριζόντιου δοκαριού και εν συνεχεία στα δίχτυα του Γιορίς, προκαλώντας δικαίως «χαμό» για το σώσιμο μιας παρτίδας που έμοιαζε χαμένη για τα καλά μέχρι το φινάλε του αγώνα.