Μάντσεστερ Σίτι - Κρίσταλ Πάλας: Προβάδισμα 2-0 για τους Λονδρέζους που πάγωσαν το «Έτιχαντ» (vid)

Η Κρίσταλ Πάλας μπήκε δυναμικά στην αναμέτρηση στο «Έτιχαντ» και στο ημίχρονο βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι.

Ο κακός δαίμονας της Μάντσεστερ Σίτι έκανε για τα καλά αισθητή την παρουσία του στο «Έτιχαντ». Μέσα σε 21 αγωνιστικά λεπτά, η Κρίσταλ Πάλας βρέθηκε μπροστά με 2-0 απέναντι στους Πολίτες και έβαλε πλώρη για back to back εκτός έδρας νίκες απέναντι στο σύνολο του Γκουαρδιόλα. Οι Λονδρέζοι άνοιξαν αρχικά το σκορ με αυτογκόλ του Στόουνς μόλις στο 4΄, προτού ο Άντερσεν διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 21΄με καρφωτή κεφαλιά.