Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ: Ο Ζότα δίνει «αέρα» δυο τερμάτων στους Κόκκινους (vid)

Δυο γκολ μέσα σε 13 λεπτά για τη Λίβερπουλ στο «Όλντ Τράφορντ» με τον Ζότα να σκοράρει και να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο του αγώνα, η Λίβερπουλ έχει καταφέρει να αποκτήσει προβάδισμα ασφαλείας μέσα στο «Όλντ Τράφορντ». Αρχικά ο Κεϊτά άνοιξε το σκορ για τους Κόκκινους (5΄) και οκτώ λεπτά αργότερα ο Ζότα με προβολή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Η άμυνα της Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να απομακρύνει πειστικά τον κίνδυνο σε πρώτο χρόνο, η μπάλα έμεινε στα πόδια των Reds με τον Αλεξάντερ Άρνολντ να βγάζει παράλληλη μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι και τον επερχόμενο Πορτογάλο να τη στέλνει στα δίχτυα.