Αγγλία - Λετονία 20-0: Δεν είναι ματς μπάσκετ που κρίθηκε στα χαρτιά, αλλά προκριματικά Μουντιάλ!

Σοκ και... δέος! Η Εθνική γυναικών της Αγγλίας σκόρπισε την αντίστοιχη της Λετονίας με 20-0 για την προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Χωρίς οίκτο... Η Εθνική γυναικών της Αγγλίας διέλυσε με 20-0 εντός έδρας την αντίστοιχη της Λετονίας για την προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Στο 12' το σκορ ήταν ήδη 4-0, ενώ το ημίχρονο έληξε με 8-0. Οι Αγγλίδες όχι μόνο δεν κατέβασαν ρυθμό, αλλά συνέχισαν να... βομβαρδίζουν και το κοντέρ σταμάτησε στα 20 τέρματα. Μάλιστα, είχαν 10 διαφορετικές σκόρερ. Η Αγγλία είχε 35 σουτ στο α' μέρος και 28 στην επανάληψη.