Μουντιάλ, Ολλανδία - Αργεντινή: Ο Κουπμάινερς έκανε την «απόλυτη» κομπίνα στο 90+10' και ο Βέγκχορστ έστειλε το ματς στην παράταση (vid)

Στην τελευταία φάση του ματς της Αργεντινής με την Ολλανδία, στο 90+10', ο Κουπμάινερς έκανε την τέλεια κομπίνα, ο Βέγκχορστ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ισοφάρισε σε 2-2 και έστειλε το ματς στην παράταση.

Εξέλιξη σοκ για την Αργεντινή και... παράταση (και) στον δεύτερο προημιτελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ! Στο 90+10' της αναμέτρησης με την Ολλανδία ο Πετσέλα έκανε φθηνό φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, ο Κουπμάινερς με οξυδέρκεια και Ολύμπια ψυχραιμία το εκτέλεσε πλασαριστά, ο Έντσο Φερνάντεζ δεν μπόρεσε να κόψει τον Βέγκχορστ, ο οποίος ρόλαρε το σώμα του και με το δεύτερο προσωπικό του γκολ του ισοφάρισε σε 2-2 και έστειλε το ματς στην παράταση. Ο υψηλόσωμος σέντερ φορ έγινε ο πρώτος παίκτης που ήρθε από τον πάγκο και σκόραρε δις για τους Οράνιε.